Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler 2020 – Güncel Liste
18 Tem, 2019 7:46 tarihinde eklendi

Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler 2020 – Güncel Liste

Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler 2020 – Güncel Liste

Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler 2020 – Güncel Liste

Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler 2019 - Güncel Liste
Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler 2019 – Güncel Liste

Bu hafta sizler için Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler 2020 listesi hazırladık. Ülkemizde yurt dışına gitmek isteyen birçok vatandaş bulunmaktadır. Bazı ülkeler vizesiz bazıları şse vize ücreti ister. Her ülke için ayrı ayrı evraklar ve harç bedeli yatırmak zorundasınız. Ancak vizesiz bir ülkeye seyahat etmek daha kolay olacaktır. Sadece uçak biletinizi alarak kısa bir tatil planı yapabilirsiniz. Ancak vizeli bir ülkeye gitmek isterseniz bunun için belli bir para ödemek zorundasınız. Vizesiz ülkelerin en büyük avantajı sadece uçak bileti alarak Ülkelerine giriş yapmanıza izin vermeleridir. Bu anlamda daha fazla turist çekerler. Çünkü birçok insan vize ücretini ödemek istemiyor. Bu durum onlar açısından maddi zorluk anlamına geliyor. Bir de vize reddi alınca bu para da yandığı için tekrar deneme şansları düşüyor. Bu nedenle birçok ülke vizeyi kaldırarak insanların önünü açmıştır.

Özellikle ekonomi açısından zorluk yaşayan birçok ülke ülkesinin değerlenmesi için birçok tarihi yapıtların gezisini turistlere ücretsiz olarak açmaktadır. Bu durum vatandaşları daha da cezbettiği için vizesiz ülkelere gitme haklarını kullanabiliyorlar. Gideceğiniz vizesiz ülkenin para birimini mutlaka öğrenin. Ülkemizde parayı bozdurup gitmeniz de fayda var. Çünkü orada sadece kendi paraları geçerlidir. Otel rezervasyonunu da orada yapmayın. Çünkü sınır kapısında bulunan görevliler burada kalacağınız otelin evrağını görmek isteyecektir. Tabi ki vizeli Ülkeler gibi sizden çok fazla prosedür istemezler. Ancak giriş çıkışlar da siz zor durumda bırakacak sorular dahi sorabilirler. Siz bunların hepsini yanıtlamak zorundasınız. Aksi taktir de görevlinin siz ülkeye almama hakkı vardır. Bu durumları iyi bir şekilde araştırıp girmeniz de fayda var. Çünkü her ülkenin kendine göre ayrı bir kuralı vardır. Ters düştüğünüz anda ülkeye geri gönderilebilirsiniz.

Vizesiz Ülkeler

Andorra ülkesi Avrupa kıtasında yer alır. 90 gün süre ile vizesi seyahat etmeni mümkün. Antigua ve Barbuda Kuzey Amerikada yer alıyor ve 180 gün vizesiz seyahate izin veriyor. Arjantin, Güney Amerika da yer alan bir ülkedir. 90 sün süre ile bordo pasaportla seyahat etmeniz mümkün. Arnavutluk, Bosna, Makedonya, Sırbistan, Karadağ, Kosova ülkeleri Balkan ülkeleri arasındadır. 90 gün süre ile ülkeye giriş izni veriyor. Azerbaycan sınır kapısında 30 günlüğüne vize veren bir ülkedir.

Bahamalar, Kuzey Amerika da bulunur ve vize istemeyen bir ülke.  Ancak sınır kapısında turistik olarak gezdiğiniz ispat etmen gerekir. Bahreyn kapıda 15 günlük vize uyguluyor. Barbados, Belarus, Belize, Bolivya, Brezilya, Brunei ülkeleri de sizden vize talep etmez. Ancak kaç gün süre ile geçerli olduğunu öğrenmeniz de fayda var. Dominika, Doğu Timor, Dominik Cumhuriyeti kuzey amerika da yer alır. Vizesiz giriş hakkı tanır. Ekvador, El Salvador, Endonezya, Ermenistan gibi ülkelerde size vize konusunda zorluk çıkarmaz. Ancak Ermenistan sadece bordo pasaporta 120 gün izin veriyor. Diğer pasaport çeşitleri vizeye tabidir.

Afrika kıtasının en ünlü ülkeleri Fas gibi ülkelerde sizden vize talebinde bulunmanızı istemez. Sadece belli bir protokolleri vardır ve ülkede sadece belli bir süre kalmanıza izin verir. Güney Afrika, Filipinler, Güney Kore, Hong Kong, Irak, Japonya, KKTC ülkeleri de sizi vizeye tabi tutmaz. Bunun gibi gidebileceğiniz daha birçok vizesi ülkeler bulunur. İnternet üzerinden detaylı bir şekilde anlaşarak gerekli tur programınızı oluşturmanı mümkün.

Vizesiz Ülkeler Uygun Mu ?

Vizesiz Ülkeler Uygun Mu ?
Vizesiz Ülkeler Uygun Mu ?

Vizesiz ülkeler genellikle vize isteyen ülkelere göre daha uygundur. Vize isteyen Ülkeler de vize ücreti oldukça maliyetlidir. Ancak diğer ülkeler de sadece uçak masrafı ve otel masrafınız olacaktır. Bu nedenle otel ve uçak rezervasyonlarını da gitmeden en az 4 5 ay önceden ayarlamanız da fayda var.

Genellikle dolar ve euro gibi aynı para birimleri kullanılır. Ancak ekonomik açıdan kötü durumsa olan Ülkeler turisti çekebilmek adına sattığı her ürünü daha ucuza satar. Hatta uçak ve oteller de bile kampanya yapar. Bu gibi durumları detaylı bir şekilde araştırarak ülkeye gidip gezme fırsatını yakalayabilirsiniz. Eğer vizeli bir ülkeye gidecekseniz ve ilk deda vize alacaksanız mutlaka ilk olarak bir vizesiz ülkeye giriş çıkış yapın. Bazı ülkeler çok zor bir şekilde vize verdikleri için bu konuda katı olabiliyorlar. Pasaportunuzun geçerlilik süresi de bu anlamda önemlidir. 10 yıllık pasaport çıkartmak daha iyi olacaktır. Sürekli olarak pasaport ücreti de vermemiş olursunuz.

Vizesiz Seyahat Nedir?

Bazı ülkeler pasaportsuz da giriş izni verebiliyor. Örneğin, Ukrayna, Gürcistan gibi Ülkeler sadece kimlik ile giriş izni verebiliyor. Bu ülkelere girmek için konsolosluğa gidip evrak toplamakla uğraşmanıza gerek yok. Vizesiz seyahat ile hem düşük masraflı hem de çok fazla ülkeleri gezme imkanı yakalayabilirsiniz.

Vizesi Balkan Ülkeleri

Ülkemizden en çok Balkan ülkelerine seyahat gerçekleşiyor. Hem uygun hem de tarihi açıdan çok zengin olan Balkan ülkeleri zaman zaman uçak biletlerinde indirimler yaparak yaz kış demeden birçok turisti ağırlıyor. Ülkemizde ki insanlar vize başvurusu yapmadan önce mutlaka bir Balkan turu yapmayı tercih ediyor. Bu nedenle vize isteyen bir ülkeye gideceği zaman girişi daha da kolay olmuş oluyor.

Sırbistan Bosna Hersek Makedonya Arnavutluk gibi ülkelerde 90 güne kadar giriş izni bulunmaktadır. Bu ülkelere giriş yaparken yanınız da mutlaka pasaportunuz da olmalı. Kimlikle giremezsiniz. Kapıda ki polisler bazen sizi soru yağmuruna tutabilirler. Turistik gezi için geldiğinizi belirtirseniz ve gidiş dönüş uçak biletlerinizi gösterirseniz bu durum sorun olmayacaktır. Her ne kadar vize almadan da gitseniz ülkeler vatandaşları seçerek alır.

Kendi ülkelerine sicili bozuk her insanı almak istemezler. İster vize alın isterseniz almayın her ülkenin kendine göre bir zorluğu vardır. Bu gibi durumlarla karşılaşmamanız adına turla gitmeniz de fayda var. Turla giderken kalabalık gruplar eşliğinde gittiğiniz için kapıda bulunan görevliler tur firmalarına hemen geçiş izni veriyor. Evraklarınızı giriş için kısa sürede halletmiş oluyorlar. Anca şahsi gidiyorsanı sizin için bu durum daha da zorlaşabiliyor.

Daha fazla bilgi için : https://www.ahabuldum.com/iletisim/

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *