Vajina Beyazlatma Yöntemleri
27 Tem, 2019 7:55 tarihinde eklendi

Vajina Beyazlatma Yöntemleri

Vajina Beyazlatma Yöntemleri

Vajina Beyazlatma Yöntemleri

Vajina Beyazlatma Yöntemleri
Vajina Beyazlatma Yöntemleri

Son zamanlarda estetik trendlerinin arasında yer alan genital bölge ya da diğer bir ismiyle vajina beyazlatma işlemleri son hızla yükselmeye devam ediyor. Bir çok kadın yüz güzelliğinden daha çok vücut güzelliğine önem vermeye başladı. En çok rahatsız oldukları yer ise kararma yapan vajinadır. Vajina beyazlatmak için sadece estetik yaptırmaya gerek yoktur ve bazı doğal yöntemlerle de bembeyaz bir vajinaya sahip olabilirsiniz.

Vajina Kararması Neden Olur ?

Kararma yapan vajinanın bir çok nedeni olabilmektedir. Bunların başında aşırı terleme sonucu değiştirilmeye iç çamaşırı ve temizlenmeyen vajinadır. Diğer sebeplerinden biri ise gece akıntısı ve cinsel ilişkiden sonra yıkanmayan durumlarda görünmektedir. Pamuklu olmayan sağlıksız kumaştan yapılmış iç çamaşırı giymek, çok fazla kalın kıyafetler giyerek cinsel organın hava alamamasını sağlamakta kararmaya sebep olan etkenler arasında yer alır.

Vajina Kararmasına Hangi Doktor Bakar ?

Eğer doğal yöntemler yerine uzman bir kişiden tedavi almak istiyorsanız bunun için doktora gidebilirsiniz. Jinekologlar başta olmak üzere bazı kadın doğum uzmanları, kadın hastalıkları doktorları da beyazlatma işlemi yapmaktadır. Bir çok güzellik salonunda lazer uygulamalı beyazlatmak işlemleri yapılıyor fakat bunun için iyi araştırma yapılmalı, hastane ortamı olan güzellik merkezleri tercih edilmeli ve en iyi yere gidilmelidir.

Patates ile Vajina Beyazlatma Yöntemi

En basit yöntemlerden biri patates ile beyazlatma işlemi uygulamaktır. Fakat kararma çok fazla ise, kabuk bağlamış dereceye geldiyse bu yöntem fayda etmeyebilir. Bu yüzden doktorun vereceği yumuşatıcı kremlerden kullanmanız gerekmektedir. 2 – 3 dilim patates kestikten sonra masaj yaparmış gibi vajinanın kararmış bölgelerinde gezdirin. Bu uygulamayı günde 1 defa yapmanız yeterli olacaktır. Masaj uygulaması ortalama 20 – 30 dakika kadar sürmelidir. Daha sonrasında güzelce temizlendikten sonra işlemi sonlandırın. Tam olarak vajinanın beyazlaması 1 ay kadar sürecektir. 30 günden fazla denemeyiniz ve 6 ay kadar ara vermelisiniz.

Domates ve Karbonat ile Vajina Beyazlatma Yöntemi

1 adet domates almanız yeterli olacaktır. Domatesin çok sert olması daha iyi olacaktır. İkiye kestiğiniz domatesin iç tarafına çok çok az bir tutam karbonat serpin. Daha sonra güzelce yıkadığınız ıslak olan vajinanın üzerinde dairesel hareketlerle gezdirin. Bu işlemi domatesler tamamen eriyene, yok olana kadar sürdürün. İşlem bittiğinde soğuk suyla güzelce temizledikten sonra ertesi gün tekrar uygulayın. Bu işlemi 15 dakika kadar sürdürmeniz yeterli olacaktır ve her gün 1 ay boyunca yapmalısınız.

Limon Suyu ile Vajina Beyazlatma Yöntemi

Bu işlem daha etkilidir fakat biraz uğraş gerektiriyor. Bunu 2 gün arayla yapmanız gerekiyor. Bir adet limonu iki kestikten sonra vajinanız hassas değilse, dairesel şekilde gezdirmeye başlayın. Bol miktarda C vitamini içeren limon, ölü hücreleri tamamen yok ettikten sonra cildin rengini açarak vajinayı beyazlatacaktır. Bu işlemi de her hafta uygulamanız gerekiyor : yarım limon suyu, bir tatlı kaşığı bal, bir yemek kaşığı yoğurt ve birazcık karbonat ekleyerek karıştırın. Ortaya çıkan karışımı tamamen bitene kadar her hafta vajinanıza masaj yaparmış gibi sürün. Ardından sıcak su ve doğal sabun yardımıyla güzelce temizleyin.

Aloe Vera Doğal Jel ile Vajina Beyazlatma Yöntemi

En popüler ve en çok kullanılan vajina beyazlatma yöntemlerinden biri olarak bilinir. Haftada 3 kez düzenli olarak kullanılması, cildi yeniler, cilt lekelerini yok eder, ten rengi açarak beyazlatır ve ölü hücreleri yok ederek yeni hücrelerin çoğalmasını sağlar. Aloe Vere yaprağını uzunca ikiye kesin ve içerisindeki jeli temiz bir kaba çıkarın. Çıkardığınız jeli, temiz elinizde vajinaya güzelce sürdükten sonra 10 – 15 dakika bekleyin ve temiz, yumuşak bir sünger yardımıyla suyun altında hafif bir şekilde temizleyin. Bu uygulamayı düzenli olarak haftada 3 kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Süt ile Vajina Beyazlatma Yöntemi

Sütün taze olması daha çok etkili olacaktır fakat market sütü de iş görmektedir. Geniş bir kasenin içerisine soğuk süt dökün ve pamuklu temiz bir bez (atlet önerilir) alarak süte batırın. Daha sonra sütlü bezi, vajinaya koyarak üzerine temiz iç çamaşırınızı giyin ve 10 dakika kadar bekleyin. Bu işlemi 3 kez peş peşe tekrar ettikten sonra en sonunda tekrar süte batırdığınız bez ile 10 dakika kadar masaj yapın. Ardından temiz suyla güzelce temizlenin.

Karbonat ile Vajina Beyazlatma Yöntemi

En etkili yöntemlerden biri olarak bilinir fakat cildin hassas olmaması gerekir. Aksi halde kızarıklıklara, kabarcıklara ve soyulmalara sebep olabilir. Bir çay bardağı suyun içerisine karbonat dökerek macun kıvamına getirin. Tam olarak macun kıvamına gelmesi önemli değildir, sürülecek kadar olması yeterlidir. Ortaya çıkan karışımı vajinaya sürerek 10 dakika kadar kurumasını bekleyin. Ardından soğuk su yardımıyla iyice vajinayı temizleyin. Bu işlem en etkili yöntemlerden biri olduğu için haftada 1 kez uygulanması önerilmektedir. Her gün ve çok fazla uygulanması cilde zarar verebilir.

Portakal Kabuğu ile Vajina Beyazlatma Yöntemi

Portakal kabuklarını ince ince kestikten sonra kurumaya bırakın. Tamamen kuruyan portakal kabuklarını öğüttükten sonra içerisine bir çay kaşığı bal ve bir yemek kaşığı yoğurt atarak macun kıvamına getirin. Çok fazla yaparak, saklama kabında buzdolabında saklayabilir ve her gün uygulayabilirsiniz. Macunu kararmış bölgelerinize sürdükten sonra tamamen kurumasını bekleyin. Kurulayan macunu, ıslak ellerinizle masaj yaparmış gibi temizlemeye başlayın. Tamamen temizledikten sonra soğuk su yardımıyla tam temizliği yapın. Bu işlemi her gün uygulayabilirsiniz.

Salatalık Suyu ile Vajina Beyazlatma

1 adet salatalık alarak güzelce yıkadıktan sonra kesmeden ve kabuğunu soymadan mutfak robotuna atarak öğütün. Ortaya çıkan karışımı vajinaya sürün. Bunu yaparken iç çamaşırının içerisine koyarak giyebilirsiniz. 15 dakika kadar bekledikten sonra kalan salatalık suyunu masaj yaparak vajinada gezdirin. Bu işlemi her gün uygulamanız yeterli olacaktır. İşlemin daha etkili olabilmesi için mutfak robotunun içerisine salatalıkla beraber bir dilim limonda atabilirsiniz.

Vajina Beyazlatma Yöntemleri Diğer Bölgelerde İşe Yarar Mı ?

Doğal yöntemleri diğer bölgelerinizde de rahatlıkla kullanabilirsiniz ve vajinada olduğu gibi o bölgelerinde beyazlaması gerçekleşecektir. Doğal beyazlatma yöntemleri vajina haricinde, koltuk altı, kalça arası, iç bacak içinde oluşan kararmalarda kullanılabilir. Bazı kadınlar vücudunun tamamen bembeyaz olması istemektedir ve tüm vücuduna uygulamaktadır. Bu işlemleri yüzünüz hariç her yerinize uygulayabilirsiniz. Uygulama sırasında dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Herkesin cildi aynı değildir ve istediğiniz sonucu vermeyebilir. Hassas ciltlerde kızarma, soyulma ve kabarcık oluşmasına sebep olabilir. Bu gibi durumlarda uygulamalar kısa tutulmalıdır ve belli günlerde yapılmalıdır. Kızarıklık, yara vs. üzerine bu işlemler uygulanmamalıdır. Ağda veya jilet ile temizlik sonrası hemen üzerine bu işlemler yapılmamalı ve cildin oturması için 12 saat beklenmelidir.

Bu işlemler hemen sonuç vermez ve 30 gün kadar denemeniz gerekmektedir. 30 günün sonunda duruma göre 1 ay ile 6 ay arasında mola vererek tekrar başlayabilirsiniz. Eğer cildiniz hassas değilse 30 günün sonunda haftada 1 kez uygulamayı devam ettirebilirsiniz. Uygulamaların hepsini peş peşe kullanmayın ve aralarından sizin için en uygun olanı seçin. Çok fazla yapılması cilde zarar verecektir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *