Telefon Numarasından Adres Bulma
11 Ağu, 2019 23:09 tarihinde eklendi

Telefon Numarasından Adres Bulma

Telefon Numarasından Adres Bulma

Telefon Numarasından Adres Bulma

Telefon Numarasından Adres Bulma

Telefon numarasından adres bulma ile ilgili pek çok makale ve blog bulunmaktadır. Bunun yanı sıra; telefon numarasından adres bulmak için birçok program bulunmaktadır. Ancak güvenilir programları bulmak da oldukça zor. Bu programlarla telefondan adres bulunabilmektedir. Ancak; bunu yapmak her zaman mümkün olmamaktadır. Telefon numarasından adres bulma işlemi sanıldığı kadar kolay değildir.

Telefon Numarasından Yer Tespiti Yapılması Mümkün Mü ?

Günümüzde Google Play ya da iOs mağazaları ziyaret edildiğinde GPS takip ismiyle çok sayıda program ve uygulamaya ulaşılabilir. Ancak; bu programlar incelendiğinde çoğunun güvenli olmadığı görülmektedir. Bunun yanı sıra; bu programların çoğunluğu negatiftir. Yorumlara bakıldığında kimsenin bu programları tavsiye etmediği de bir gerçektir.

GPS’nin ne anlama geldiğine değinmek gerek. GPS; düzenli olarak kodlanmış sistemlerin arasında yaptıkları sinyal alışverişlerinde yörünge içerisinde yer alan uyduların kişi ya da cihazın dünya üzerindeki kessin konumu belirlemesine GPS adı verilmektedir. GPS Türkçe karşılığı olarak Küresel Konum Belirleme Sistemi’dir.

Bu sistem, ABD savunma dairesi tarafından geliştirilmiştir. Düzenli olarak kodlanmış bir uygu ağıdır. Uydular ile aradaki mesafeyi ölçer. Dünyadaki kesin yerin tespitini sağlar.

Bu sistem 24 adet uydudan oluşmaktadır. Uydular kendi aralarında küçük dalgalanmalar ile sinyaller gönderir. Bu da yeryüzündeki GPS alıcılarını tetikler. Kişinin nerede olduğu hakkında net bilgiler verir.

GPS sistemleri, sistemden ne şekilde fayda sağlanılacağını ve nerede olunduğu hakkında bilgi akışı sağlar. Böylece, telefon, kişinin nerede olduğunu bilir. Zira uydular sayesinde sinyal alışverişi yapılır. Böylece, kişinin kesin olarak nerede olduğu belirlenir.

Mecburi İhtiyaçlar İçin Telefon Numarasından Adres Bulma

Bu işleme çoğu zaman mecburi durumlardan dolayı ihtiyaç duyulmaktadır. Bu mecburi durumlar için telefondan adres bulma işlemi yasal bir çerçeve etrafında gerçekleşir. Peki nedir bu mecburi durumlar? Kişiyi rahatsız eden biri ya da birileri olduğunda, sorun teşkil eden iletişimlerde ve dolandırıcılarla ilgili durumlarda bu tür kişileri tespit etmek için ihtiyaç duyulabilir. Elbette, eğer kişi böyle sıkıntılı bir durumla karşı karşıya kalırsa vakit kaybetmeden Emniyet Müdürlüğüne başvurmalıdır. Zira bu konudaki sıkıntıların ortadan kalkması için en doğru yol bu olacaktır. Bu tür kişilerin varlığı rahatsız edilen kişiler için büyük bir sorun anlamına gelir. Mutlaka yasal olarak işlem başlatılmalıdır.

Gps Takip Bir İşe Yarar Mı ?

Gps Takip Bir İşe Yarar Mı ?

Gps takip ile yakın mesafelere ulaşmak mümkün. Ancak; bu şekilde tam adrese ulaşmak mümkün olmaz. Gps sinyaliyle, her hangi bir telefonun takip edilmesi özel hayata müdahale anlamına gelmektedir. Dolayısıyla, özel hayata müdahalenin çok büyük cezası olmaktadır. Bu nedenle; bu hususa dikkat edilmesi büyük önem taşır.

Bu ve bunun gibi sorunlarla karşılaşmak olasıdır. Bu sorunlardan uzak kalmak için kişi rahatsız ediliyorsa bu durumu emniyet güçlerine bildirmelidir. Böylece bu can sıkıcı durum için yasal süreç başlamış olur. Kişi, yasal süreçle birlikte güvence altına alınmış olur. Aynı zamanda, çok daha sağlıklı bir sonuç elde etme şansı yakalanır.

Bir Telefonu Takip Etmek

iPhone ve Samsung kullanıcıları için pek çok özel program mevcut. Bu programlar, telefonun çalıntı ihtimaline karşı önlem olmaktadır. Bu programlardan faydalanmak kullanıcılara çalıntı durumlarında yarar sağlamaktadır. Telefon çalındığında telefonun nerede olduğunun tespit edilmesi bakımından son derece önemlidir.

Başka bir deyişle; telefonum nerede tarzı uygulamalardır denilebilir. Kullanıcıların memnun olduğu uygulamalardır. Telefonlarının çalınması durumunda kişiler mağdur olmaktadır. Bu uygulamalar mağduriyeti bir nebze de olsa azaltmaktadır. Telefon çalındığında hemen devreye girerek telefonun yeri tespit edilebilir.

Farklı bir telefon takip edilecekse gereken belgeler temin edilip Emniyet Müdürlüğü’ne başvurulması gereklidir. Eğer aksi olursa kişinin atacağı her adımın sonuçları olacaktır. Zira, bu tür adımlar illegal olacaktır. Bir diğer ifade ile suç işlemek anlamına gelmektedir. Dolayısıyla, illegal durumların ve suçların da ciddi sonuçları vardır. Bu suçlara belli cezalar verilmektedir. Bu nedenle; kişilerin bu tür adımlardan kaçınması gerekir.

Telefon Numarasından Adres Bulmanın Dezavantajları Nelerdir ?

Psikolojik problemleri olan kişiler, takıntılarının önüne geçemeyecekleri için bu şekilde bir yönteme başvurarak telefon numarasından adres tespiti yapabilirler. Böyle durumların ise istenmeyen sonuçları olabilir. Bu takıntılı kişi, istediği insanın adresine kolaylıkla ulaşabilir. Bu da son derece rahatsız edici olayları beraberinde getirir. Bu gibi psikolojik rahatsızlığı olan kişilerin yanı sıra kötü niyetli kişilerde sayılabilir.

Kötü niyetli kişilerde telefon numarasından adres bulabilirler. Bu durumda bu kötü niyetli insanlar istedikleri insanların adreslerine ulaşabilirler. Adreslere ulaşıldığında da kişiler için büyük tehlikeler söz konusu olabilir. Daha önce yalnızca polis ve asker gibi emniyet güçlerinin başvuracağı bu yöntemlerin, halktan kişilerin kullanımında olması durumları karmakarışık bir hale getirebilir.

Telefon Numarasından Adres Bulmanın Avantajları Nelerdir ?

Telefon numarasından adres tespiti yasal olarak anlık şekilde yapılabilir. Bu da zor durumlarda son derece önemli olmakla beraber insanlara fayda sağlar.

Özellikle hasta bireylerin yakınları açısından oldukça önemli bir uygulamadır. Kişiler, hasta olan ve kaybolan yakınlarını bu yöntem ile bulabilme imkanı yakalarlar. Bu da hem hasta olan kişi için hem de hastanın yakınları için son derece önemlidir. Söz gelimi; çağımızın en sık rastlanan rahatsızlıklarından biri olan Alzaimer hastalarının kaybolması durumlarında bulunmaları çok zordur. Bu uygulama ile hastaların yerleri hemen tespit edilebilir.

İnternet suçları faillerinin yerlerinin tespit edilmesi için bu yöntem kullanılmaktadır.

Telefon Numarasından Adres Bulma Nasıl Yapılır ?
Telefon Numarasından Adres Bulma Nasıl Yapılır ?

Telefon Numarasından Adres Bulma Nasıl Yapılır ?

Öncelikle önemle belirtilmesi gereken bir noktaya değinmek gerek. Telefon numarasından adres tespiti yapılması yasal bir işlem olarak gerçekleşmelidir. Adres tespitinde, savcı kararı ya da mahkeme kararı ile izin alınması gereklidir. Savcı ya da mahkemeden izin alındığı takdirde servis sağlayıcısından adres tespiti işlemi için adımlar atılmaya başlanır. Kullanılan GSM operatörüne gelen sinyaller takip edilmeye başlanır. Bu takiple yer tespiti yapmak mümkün olur.

Takip ve Tespit İşlemleri

Kullanılan akıllı telefonlarda GPS (Global Positioning System) navigasyon sistemi bulunmaktadır. GPS navigasyon sisteminin açık olması halinde uydu üzerinden telefon ile yer tespiti yapılabilmektedir. GPS’nin açık olduğu durumlarda işlem bu şekilde yapılmaktadır. Ancak; bazen GPS kapalı olabilir. GPS’nin kapalı olması durumunda uzmanlarca bir port aracılığı ile yer tespiti gerçekleşir.

Kişinin Telefon Numarasından Adres Tespiti Yapması

Bilgisayarda ya da telefonda takip etme programı yüklenmelidir. Bu programlar yüklendikten sonra telefon numarasından adres tespiti yapmak mümkün olur. Bu programlar ile sadece adres tespiti yapılmaz. Bunun yanı sıra; bu uygulamalar ile kişilerin kimlerle ve ne zaman görüşme yaptığı da öğrenilmiş olur.

Kişi Telefon Numarasında Adres Takibi için Programlar

Bu gibi uygulamalara ulaşmak için iPhone marka telefon kullanıcısı olanlar AppStore mağazalarına giriş yapmalıdır. Bu mağazalardan bu tür uygulamalara ulaşmak mümkündür. Eğer kişi, IOS işletim sistemine sahip olan bir telefon kullanıyorsa o zaman farklı bir işlem yapılması gerekir. Bu işletim sistemine ait telefonlarda özel takip yazılımları edinilmesi gerekir. Bu yazılımlar edinilerek kolayca numara takibi yapılabilmektedir. Bu noktada; ne yazık ki teknolojinin etkilerinden kurtulmak pek mümkün gözükmüyor.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Yapılan Yorumlar

  1. Yasin

    Yok

    • access_time 8 Oca 2020, 5:57
    • Cevapla