Sivilceleri Kapatan Makyaj Nasıl Yapılır ?
10 Haz, 2020 14:11 tarihinde eklendi

Sivilceleri Kapatan Makyaj Nasıl Yapılır ?

Sivilceleri Kapatan Makyaj Nasıl Yapılır ?

Sivilceleri Kapatan Makyaj Nasıl Yapılır ?

Sivilceleri kapatan makyaj nasıl yapılır ? Sivilce, bayanların en büyük düşmanlarından bir tanesi. Özellikle regl dönemlerinin yaklaşmasıyla birlikte yüzümüzün her tarafı sivilceyle dolar. Bu nedenle bayanlar ilk olarak makyaja başvurur. Çünkü makyajla sivilce gizlemek hızlı ve pratiktir. Peki, makyajla nasıl sivilce kapatılır? Gelin bir kaç basit adımla birlikte öğrenelim.

Elbette ki her insanın yüzünde sivilcenin daha yoğun çıktığı dönemler olabilir. Kimimiz çok abur cubur yemekten kimimiz stresten kimimiz ise hastalıktan, dönemsel sivilce saldırılarına maruz kalırız… Aslında bu dönemlerde makyaja sığınmak yerine cilt olabildiğince hava almalıdır. Fakat sivilceler artık öyle bir hal alır ki makyajla kapatmak zorunda kalırız.

İlk öncelikle size en önemli tavsiyemiz makyaj malzemesinin kalitesidir. Kesinlikle duyulmamış, ucuz olan markaları tercih etmeyin. Çünkü bu makyaj malzemeleri kanserojen madde içermekle beraber cildinize çok büyük ölçüde zarar vermektedir. İkinci tavsiyemiz ise kararınca sürmektir. Unutmayalım ki makyaj malzemesini kararında kullanmak makyajın doğal görünmesini sağlar ve güzelliğinizi bozmaz, aksine destekler. Şimdi geçelim sivilce için makyaj uygulamasına…

Sivilceleri Kapatan Makyaj Nasıl Yapılır ?
Sivilceleri Kapatan Makyaj Nasıl Yapılır ?

Makyajla Sivilce Nasıl Kapatılır ?

Makyaj yapmadan önce kesinlikle cildimizi makyaja hazırlamalıyız. Bu makyajın cildimizde daha uzun süre kalmasını ve cildimizin bundan çok daha az etkilenmesini sağlayacaktır.

1. Cilt tipinize uygun temizleme jeliyle yüzünüzü kirlerden arındırın. Yine cilt tipinize uygun bir tonikle cildinizi nemlendirmeyi unutmayın!

2. Daha sonra ten renginize uygun fondöteninizi bir sünger veya fırça yardımıyla iyice yedirin. Fakat burada dikkat etmeniz gereken nokta kullandığınız sünger veya fırçayı işiniz bittikten sonra dezenfekte etmek… Çünkü sivilceli bölgenize temas ettiği için cildinizin diğer bölümlerine temas etmesi cilt sağlığı açısından çok zararlıdır.

3. Fondöteninizin cildinizle aynı tonda olmasına dikkat edin. Eğer bir ton açığı veya koyusu olursa doğal durmayacaktır.

4. Fondöten yerine concealer adını verdiğimiz kapatıcıları kullanarak sivilcelerinizi kapatabilirsiniz. Bu kapatıcılar eğer cildinizle ton uyumu sağlanırsa, sivilce kızarıklıklarını ve izlerini kapatmak için de oldukça etkilidir.

5. Fondöten veya kapatıcının gün içerisinde etkisini kaybetmemesi için pudra veya makyaj sabitleyicisi ile makyajınızı sabitleyin. Eğer gün içerisinde cildiniz çok fazla yağlanıyorsa tercihinizi pudradan yana kullanın. Çünkü pudra yağı emerek makyajınızın uzun süre cildinizde kalmasını sağlamaktadır.

6. Çok sık makyaj yapan birisiyseniz kesinlikle gece yatmadan önce makyajınızı temizlemelisiniz. Makyaj yüzde ne kadar çok durursa cilt gözenekleri o kadar çok kapanıp, sivilce ve siyah noktaya sebep olacaktır.

Sivilceyle sık karşılaşmamak için mutlaka bir cildiye uzmanına görünmenizi, beslenme düzeninize dikkat etmenizi ve fazla stresten uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Güzellik ile ilgili ipuçları ve tavsiyeler için bizi sosyal medya üzerinden takip etmeyi unutmayın! Konuyla ilgili olarak 7 adımda yüzü ince gösteren makyaj hilesi adlı makalemizi de okuyabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *