Senetle Borç Para Alınan Yerler – 2019 Temmuz Güncel
8 Tem, 2019 5:54 tarihinde eklendi

Senetle Borç Para Alınan Yerler – 2019 Temmuz Güncel

Senetle Borç Para Alınan Yerler – 2019 Temmuz Güncel

Senetle Borç Para

Senetle borç para alma işi, bankalardan sonra başvuracağımız en etkili yöntemlerden biridir. İnsanın hayat boyunca başına neler gelebileceği belli olmayabilir. Bazen elinde olan sebepler dolayısıyla, bazen de kendi elimizde olmayan sebeplerden dolayı yüklü şekilde borç altına girdiğimiz olmaktadır. Bu borcun ödenememesi durumunda maalesef bankalar kredi verme noktasında borcunu zamanın da ödeyemeyenler ile çalışmamaktadırlar.

Senetle borç para
Senetle borç para

Bankalardan bor alamayan şahısları son zamanlarda imdadına yetişen bir yöntem bulunmuştur. Bu yöntem aslında bankalardan bile önce kullanılan eski ama güvenilir bir yöntemdir. Bahsedilen yöntem senetle borç alma yöntemidir. Burada dikkat edilmesi gereken husus bu senetle borç veren yerlerin tespit edilmesidir. Bu anlamda senetle para alınan yerler bulunması halin de rahatlıkla ihtiyaç görülebilir.

Genel itibari ile bu yöntem kredi çekme sorunu yaşayan kişiler için ideal bir yöntemdir. Bu yöntem ile borçlanırken kimse kredi notuna bakmamaktadır. Fakat bu yöntem ile alınan paranın ödenmemesi durumunda devlet tarafından çok ciddi yaptırımlar uygulanacaktır. Bu sebeple zamanında yapılan ödemeler ile bu sorun ortadan kalkmış olur.

Senetle Para Vermek Suç Mudur ?

Para ihtiyacı olan ve kredi ile bu işi çözmesi mümkün olmayanlar çeşitli çıkış kapıları aramaktalardır. Bu şekilde sıkışıklık yaşayan kişilerin aklına ilk olarak senetle borç para almak gelmektedir. Senetle borç para alımı mümkündür fakat bu şekilde borç vermek yasalarımız gereği suçtur. Bu sebeple senetle para alınan yerler internet üzerinden bu sebeple bulunması mümkün olmamaktadır.

İnternet üzerinden senetle para vereceğini iddia eden kişiler devlet tarafından takip edilmektedir. Bu ilanların gerçek olması durumunda yakalanmaları çok fazla uzun sürmemektedir. Böyle bir ilan vermek bir nevi kendisini ihbar anlamı taşımaktadır. Bu sebeple tefeci denilen kişileri bulmak çok ama çok zordur. Bu sebeple madem maksat para bulmak ise farklı yollar ile para ihtiyacını ortadan kaldırmak mümkündür. 2019 gerçek ve güncel yerler başlığı ile para bulunabilecek yerler gösterilmektedir.

Senetle Altın Veren Kuyumcular

Senetle borç verme olayının yasal bir suç olduğu bilinmektedir. Senetle para vermenin tek suç olmadığı yer bankalardır. Bankalar bazı özel müşterilerine senet karşılığında para vermektedir. Bu yasal bir durumdur ve cezası bulunmamaktadır. 2019 gerçek ve güncel yerler denilen mekanların başında kuyumcular gelmektedir. Eskiden beri annelerimiz babalarımız kuyumcudan borç alma usulü ile nakit ihtiyaçlarını karşılamakta idiler. Bu alında bizim zamanımızda da kullanılan bir yöntemdir. Halen çoğu kuyumcu borç olarak güvendikleri kişilere altın borç vermektedir. Bu altını alan kişi bozdurarak nakit ihtiyacını karşılamış olmaktadır.

Bu yöntem yasal olarak suç sayılmamaktadır. Herkes para haricinde istediği şeyi senet ile alabilir ve satabilir. Bu senetle alınan altın bir başka tarafta bozdurularak nakit ihtiyacı karşılanır. Bilhassa büyük şehirlerdeki kuyumcular bu şekilde borç altın vermektedirler. Bu konuda tek sıkıntı güven sorunudur. Kuyumcu ile aranızda güven tesis etmeniz durumunda istediğiniz kuyumcudan çeyrek, yarım, tam veya bilezik alıp ihtiyacınızı göre bilirsiniz. Almış olduğunuz altınları güncel altın fiyatı ile ufak ufak ödeye bilirsiniz.

Sicili Bozuk Olana Senetle Kredi

Kredi notu müsait olmayanlara para imkanı sağlayanların 2019 gerçek ve güncel yerler adı altında toplandığı daha önceden söylenmişti. Bunlara birörnek de senetle kredi veren bankalardır. Bankalar bazı müşterilerine kredi notu düşük olması dolayısı ile senetle kredi vermektelerdir. Bu imkan genel itibari ile esnaflara kullanılmaktadır. Kredi notu düşük olan memur ve askeri ücretli vatandaşlar bu imkandan faydalanmaları biraz zor gözükmektedir.

Kredi notunda sıkıntı olan veya kredi limitleri dolu olan esnaflar nakit ihtiyaçlarını bu bankaların özel muamelesi ile gidermeleri gayet kolaydır.

Senetle Telefon Temin Etmek

Senetle direk para bulmak her ne kadar zor bir işlem ise de senetle telefon almak bir o kadar kolay bir olaydır. Birçok telefon firması ürünlerini satabilmek için senetle telefon sattığını duyurmaktadır. Senetle telefon almanın bir başka yolu da mobil hat üzerinden taksitle telefon alarak bunu kullanmadan satmak üzerinedir. Bugün iyi bir telefon ortalama 7 bin lira civarındadır. 3 telefon alma hakkı bulunan bir kişi bir anda 20 bin lira civarında bir nakit paraya kavuşmaktadır. Bu da normal bir insanın ihtiyacını göre bilmektedir.

Bu yöntem ile ortalama bir telefondan bin lira gibi bir zararın olacağı bilinmelidir. Bu telefonları biran önce elden çıkarmak için bu kayıp göze alınmalıdır. Kıyaslandığında banka kredisinden çok daha hesaplı bir duruma denk geldiği görülmektedir.

Senetle Araba Temin Etmek

Son zamanlarda ülkemizdeki ekonomik daralma en çok da galerileri vurmaktadır. Bu vurgunu bir şekilde satış yaparak atlatmaya çalışan galericiler senet ile araba satışlarına başlamışlardır. Çok fazla nakit ihtiyacı olan kişiler bir araba satın alıp onu ufak bir zarar ile elden çıkarmaları halinde yaklaşık 50 bin lira gibi bir nakit elde etmiş olmaktalardır.
Buda 2019 gerçek ve güncel yerler kısmına dahil ola bilecek güzel birörnek teşkil etmektedir. Bu yöntem bankadan kredi çekemeyip araba ihtiyacı olan kişiler içinde gayet mantıklı bir yöntemdir.

Burada dikkat edilmesi gereken konunun bu arabayı kurumsal bir firmadan alınması gerektiğidir. Bu konular da ciddi bir şekilde başı ağrıyan birçok vatandaş bulunmaktadır.

Senetle Eşya Almak

Senetle alınamayacak neredeyse hiçbir şey bulunmamaktadır. Senetle temin etmenin yasak olduğu tek unsur paradır. Paranın dışında altın, gümüş, beyaz eşya, cep telefonu ve benzeri birçok ürün senetle alına bilmektedir.

Senetle satış yaptığını ulusal kanallara bile reklam veren Ev kur ve benzeri firmalar senet ile her türlü eşyayı müşterilerine satabilmektedir. Nakit ihtiyacı olan kişiler için gene bu müthiş kaçırılmayacak bir fırsat demektir. Almış oldukları beyaz eşyayı derhal satarak kişiler para ihtiyacını karşılaya bilirler.

Bu tarz senetle ürün satan yerlerin ortak özelliği piyasadan oldukça yüksek fiyatlara ürün satmalarıdır. Burada ihtiyacı olan kişilerin bu durumu umursamayacaklarını bilmelerinden dolayı fiyatları oldukça yukarı çekmişlerdir. Bir anlamda denize düşülmüş yılana sarılmak mecbur olmuştur. Kısa vadede para ihtiyacı bulunan bir kişi piyasada 5 bin lira olan bir telefona o anki acil durumundan dolayı 7 bin lira, 8 bin lira gibi rakamları ödemeyi kabul etmektedirler.

Bu işlem sürekli adet haline gelmesi durumun da yeni bir bataklığın sebebi ola bilir. O açıdan fazla bir ürün alınmamalıdır.

Ekleme istekleriniz için : https://www.ahabuldum.com/iletisim/

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Yapılan Yorumlar

  1. Sadık

    Bana senetli 30 bin lazim yardımcı olacak var mi

    • access_time 31 Ağu 2019, 21:41
    • Cevapla