Saç Rengini Açmak için Etkili Yöntemler – Doğal Yollarla Saç Rengi Açma
16 Haz, 2020 7:36 tarihinde eklendi

Saç Rengini Açmak için Etkili Yöntemler – Doğal Yollarla Saç Rengi Açma

Saç Rengini Açmak için Etkili Yöntemler – Doğal Yollarla Saç Rengi Açma

Saç Rengini Açmak için Etkili Yöntemler – Doğal Yollarla Saç Rengi Açma

Saç rengini açmak için etkili yöntemler nelerdir ? Doğal yollarla saç rengi açmanın yolları hangileridir ? Çoğumuz saç rengini sık sık değiştiriyoruz ve farklı tonlarda boyalar deniyoruz. Zamanla bu renk değişiminden kaynaklanan sebeplerden dolayı saçlarda yıpranma, dökülme ve matlık sorunları baş göstermeye başlıyor. Bunun sebebi, saç boyalarında bulunan kimyasal maddeler ve yoğun saç rengi değişimidir. Peki, boya kullanmadan saç rengi nasıl açılır? Aslında sahip olduğunuz saç rengini doğal yollar ile boya kullanmadan açabilirsiniz. Böylelikle daha sağlıklı saçlar elde ederken, boya olarak bulamadığınız renkleri de bu yolları kullanarak elde edebilirsiniz.

Önemli Uyarı: Saç rengi açma işlemleri ister doğal ister kozmetik olsun, saçlarınıza zarar verebilir. Saç açma işlemlerini uygulamadan önce mutlaka bir uzmana danışılmasını tavsiye ederiz.

Doğal Yöntemlerle Saç Rengi Nasıl Açılır ?
Doğal Yöntemlerle Saç Rengi Nasıl Açılır ?

Doğal Yöntemlerle Saç Rengi Nasıl Açılır ?

Bunun için pek çok yöntem mevcuttur. Ancak bu yöntemlerin içerisinde işimize en fazla yarayacak ve bir yandan da sağlıklı olan birkaç yöntemi sizlere aktaracağız.

Saç Rengini Açmak için Limon

Limon; saç rengini açmakta gerçektende çok işe yaramaktadır ve bir çok kullanan tarafından da önerilmektedir. 1 bardak su ile 1 adet yeni sıkılmış limon suyunu karıştırın. Bu karışımı saç dipleriniz haricinde (limonun asidik özelliği saç diplerinizi yakabilir) tüm saçınıza sürdükten sonra saçlarınızın 1-2 saat kadar güneş görmesini sağlayın. Ardından saçlarınıza nemlendiricinizi uygulayıp doğal saç bakımını yapın. Limon asidik olması nedeniyle saçlarınıza ve saç diplerine zarar verebilir. Dikkatli kullanınız, alerjik bir reaksiyon görürseniz tekrarlamayınız. Papatya ile Renk Açma Aktarlarda bulabileceğiniz kuru papatyayı renginin koyulaşmasına izin vermeden kaynar bir suda demleyin. Sonra bir spreyli şişe yardımıyla soğumaya bıraktığınız papatya çayını saçlarınıza püskürterek uygulayın. Saçlarınızı açık havada güneşe kurutun ve ince uçlu bir tarak ile tarayın. Saçlarınızın zamanla renginde açılma ve sarıya kayan bir renk oluşumu göreceksiniz. Alerjik bir reaksiyon görürseniz kullanmayınız.

Zeytinyağı

Zeytinyağı; zeytinyağının saçı besleyici özellikte olduğunu hepimizi kullandığımız zeytinyağlı sabunlarda bilmekteyiz. Ancak zeytinyağının saç rengi açıcı bir özelliği de mevcuttur. Yeteri miktarda zeytinyağının saçımıza masajla birlikte yedirdikten sonra doğal olarak kurumaya bırakıyoruz. Eğer saçlarınız zor durulanıyorsa diplerine değil sadece saçlarınıza uygulayınız.

Zeytinyağı bir yandan saçlarımızı doğal olarak nemlendirip beslerken, diğer yandan da renginin açılmasına yardımcı olacaktır.

Kozmetik Yollar ile Saç Rengi Nasıl Açılır ?

Kozmetik ürünler ile saç rengi nasıl açılır sorusuna verilebilecek birden çok cevap var iken kullanılabilecek birden çok da ürün mevcuttur. Ancak bu ürünleri kullandıktan sonra saçınızı dış etmenlere karşı çok iyi korumanız özellikle güneş ve fön makinelerine uzak kalmanız gerekmektedir.

Kozmetik anlamda renk açıcı spreyler saç renginizi açmanızda yardımcı olabilmektedir. Bu renk açıcı spreylerin hem doğal olanları hem de kimyasal olanlarını kozmetik dükkanlarından edinebilirsiniz. Burada olay sizin saçınızın renginin ne kadar sürede açılmasını istediğiniz konusunda netleşecektir.

Saç rengi açmak için kullanılan ürünlerin başında oksidan gelmektedir. Oksidan kimyevi bir malzeme olduğu için kullanmadan önce gerekli tüm önlemlerin alınması gerekmektedir.

Dikkat! Oksidan gibi malzemeleri kullanırken, saç diplerine kesinlikle sürmeyiniz. Sürekli kontrol ederek beklenmeyen bir etki görüldüğünde hemen durulayıp tekrar kullanmayınız. Cildi hassas olanların kullanması tavsiye edilmez.

Oksidan Kullanımı ve Oksidan ile Saç Rengi Açma

  • Oksidanı kullanmaya başlamadan önce ellerimize eldiven takmamız gerekmektedir.
  • Ayrıca oksidan ile rengi açılması düşünülen saçların sağlıklı ve gür saçlar olması gereklidir. Zayıf saçlarda kullanılacak oksidan ürünü geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurabilir.
  • Saçınızın gürlüğüne göre 1 paket saç açıcı ve yine saçınıza göre 1-2 paket oksidan ile bir yemek kaşığı zeytinyağı karıştırıp kafa derimize değdirmeden fırça yardımı ile saçlarınıza uygulayınız.
  • Bu uygulamanın tüm saç tellerine yapıldığından emin olunuz.
  • 20 dakika kadar bekledikten sonra bol su ve şampuanla saçlar yıkanmalıdır.
  • Eğer çok fazla bekletirseniz saç renginiz çok daha açık olacaktır.

Oksidan kullanımı saçlarınızı yakabilir! Uzman tavsiyesi ile kullanmanızı öneririz.

Kozmetik yöntemler ile saç rengi açıldığında saç tellerine ve saç diplerine zarar verdiği bilinen bir gerçektir. Ancak saç rengi nasıl açılır diye sorulduğunda ilk akla gelen genelde kozmetik ürünler ve saç açıcı spreyler olmaktadır. Bunun sebebi ise doğal yöntemlere göre daha hızlı sonuç alınıyor olmasıdır.

Konuyla benzer başlıklar için KADIN kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *