Kefilsiz, Gelirsiz, Bordrosuz Kredi Nasıl Alınır ?
18 Tem, 2019 8:32 tarihinde eklendi

Kefilsiz, Gelirsiz, Bordrosuz Kredi Nasıl Alınır ?

Kefilsiz, Gelirsiz, Bordrosuz Kredi Nasıl Alınır ?

Kefilsiz, Gelirsiz, Bordrosuz Kredi Nasıl Alınır ?

Kefilsiz, Gelirsiz, Bordrosuz Kredi Nasıl Alınır ?
Kefilsiz, Gelirsiz, Bordrosuz Kredi Nasıl Alınır ?

Kefilsiz, Gelirsiz, Bordrosuz Kredi Nasıl Alınır ? Ülkemiz içerisinde acil nakit ihtiyacı duyulduğu vakit artık insanlar bankaların kapılarını çalarak kredi başvuruları gerçekleştirmektedir. Özellikle düşük faizler ile kredi vermekte olan bankaların dışında masrafsız bir şekilde kredi vermekte olan bankalar insanlar tarafından oldukça sık rağbet görmektedirler.

Gelir belgesiz, kefilsiz ve maaş bordrosu istemeden kredi kartı vermekte olan bankalarda mevcuttur. Bilindiği gibi faiz miktarlarının artış göstermesiyle birlikte artık kredi çeken kişi sayısında bir azalma meydana gelmiştir. Bankaların çoğu artık kredi çekecek kişi bulmak adına çeşitli kampanyalar düzenlemektedirler. Sizlerde saymış olduğumuz kefilsiz ve gelirsiz bir şekilde kredi nasıl çekilir konusunda merak içerisindeyseniz bu yazımız tam size hitap etmektedir. Özellikle bu işlemlerini bankalar genellikle internet şubecileri üzerinden halletmektedirler.

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Çekmek İçin İstenen Başvurular

Gelir belgesi olmadan kredi verilme işlemi kredi notu raporunun risk analizinin gelişmesi ve verilerinin kapsamının artmasıyla aslında başladı diyebiliriz. Kredi notu içerisinde yer almakta olan finansal geçmişiniz günümüz itibari ile finansal durumunuz hakkında olan bilgilerin bankalar için kredi vermek için en güvenilir kapı olduğu söylenebilir. Sahip olduğunuz kredi notu banka kurumları tarafından detaylı olarak incelenmektedir. Bu yüzden gelir belgesi olmadan kredi sahibi olmak isterseniz kesinlikle kredi notunuzun yüksek olmasına özen göstermeniz gerekmektedir.

Kredi başvurusu gerçekleştirdiğiniz zaman tam olarak yasal olarak gözükmese dahi e-devlet üzerinden sigorta hizmetinize ait dökümler ya da vergi levhanıza erişilmeye çalışılmaktadır. Bu verilere ulaşılması gibi bir durumda ise sizlerden gelir belgesi talep etmeyen bankalar aslında sizlerin gelirlerini inceleme altına almışlardır.

Kredi İçin Maaş Dışında Kabul Edilmekte Olan Bazı Gelirler

Kredi çekme gibi bir talebi olan kişinin sosyal güvenceli olacak şekilde çalışması gelir kriterleri içerisinde bankaların talep etmekte oldukları ilk kriterdir. Bankaların resmi olarak değerlendirmekte oldukları çok sayıda gelir durumu söz konusudur.

  • Sahip olduğu gayrimenkullerin tapusunun kredi başvuru esnasında adına kayıtlı olması koşuluyla kira geliri elde edilmesi
  • Emeklilikten gelmekte olan gelir ve emekli olarak çalışması gibi bir durum içerisinde elde etmekte olduğu gelirlerin tümü
  • Konut kredisi çekecekse eğer aynı ikamet üzerinde yaşamakta olduğu diğer aile üyelerinin sahip oldukları gelirler
  • Çiftçilik mesleği ile uğraşmakta olan kişilerin ellerinde bulunmakta olan kayıtlı belgeler
  • Şirket ortaklığı içerisine dahil ise elde edilen gelirler
  • Mevsim işçisi olarak çalışmakta olan kişilerin elde etmekte oldukları kayıtlı gelirler.
Gelir Belgesiz, Kefilsiz, Bordrosuz Kredi için Gerekli Olan SGK Çalışma Süresi
Gelir Belgesiz, Kefilsiz, Bordrosuz Kredi için Gerekli Olan SGK Çalışma Süresi

Başlıca gelir türleri içerisinde bunlar sayılabilmektedir. Bunlarla beraber bir şekilde resmi yollardan kayıt altına alınabilmekte olan tüm gelirler banka kurumları tarafından kredi çekme işlemleri içerisinde kabul edilebilmektedir. Bundan dolayı herhangi bir şekilde acil kredi çekme durumunuz söz konusuysa sadece resmi olarak ifade edilebilecek olan bir varlığınızın olması yeterli olacaktır.

Gelir Belgesiz, Kefilsiz, Bordrosuz Kredi için Gerekli Olan SGK Çalışma Süresi Nedir ?

Sigortalı olarak çalışmış ya da çalışmamış olmanız durumunun değerlendirilmesi bankadan bankaya değişkenlik gösterebilmektedir. Fakat ülkemiz içerisinde hizmet vermekte olan bankalar içerisinde bir genelleme yapmamız söz konusu olduğu için şunu diyebiliriz. Son iş yeriniz içerisinde 3 ay, toplam olarak ise 12 ay boyunca sigortalı olmanız istenmektedir. Fakat bu durumlar genellikle çalıştığınız iş yeri, geliriniz ve kredi notunuz göz önüne alınarak değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca devlet memurları içerisinde ise böyle bir sürenin mevcut olmadığını söyleyebiliriz. Bu gelirsiz kredi içerisinde en fazla ev hanımlarına özel avantajlara sahiptir.

Ev Hanımlarına Özel Gelirsiz ve Kefilsiz Kredi Kartı Nasıl Verilir ?

Ev kadınları sigortasız olmalarından dolayı kredi çekme durumları oldukça zor bir durumdur. Bu istisna durumlarının ise; yüksek tutarlarda kira geliri olması, şirket kar payı ortaklığının olması gibi net ve sabit olan gelirlere sahip olan ev hanımıdır. Bundan dolayı bankalar ev hanımlarını kapsayan kampanyaları nadir olarak düzenlemektedirler. Lakin bu durumunda bazı istisna durumları mevcuttur. Dönemsel olarak ev hanımlarını kapsamakta olan kredi kartı kampanyaları mevcuttur. Ev hanımlarına yönelik kredi kampanyaları düzenlemekte olan başlıca bankalar şu şekildedir: Ziraat Bankası (Faiz Oranı %1,55’tir.), ICBC (uygulamakta olduğu faiz oranı %1,57’dir), Yapı Kredi (uygulamakta olduğu faiz oranı %1,69’dur).

Bu Kredi Kartı Kimlere Verilmektedir ?

Ev Hanımlarına Özel Gelirsiz ve Kefilsiz Kredi Kartı
Ev Hanımlarına Özel Gelirsiz ve Kefilsiz Kredi Kartı

Gelir belgesi olmadan, herhangi bir kimseyi kefil olarak istemeyen ve maaş bordonuzla ilgilenmeden sizlere kredi verecek olan bankalardan bahsedeceğiz. Bu bankalar Şu şekilde sıralanabilir: Akbank, Yapı Kredi, Odea Bank, Garanti Bankası, Fibabanka, Turkish Bank gibi bankalar kefilsiz bir şekilde kredi imkanı sunabilmekteyken Akbank, Odeabank, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Anadolu Bank, Vakıflar Bankası, İş Bankası, Şekerbank, Türkiye Ekonomi Bankası ve QNB Finansbank maaş bordrosu istemeden sizlere kredi imkanı sunmaktadır.

Bu bankalara gerçekleştireceğiniz başvurular neticesinde bazı prosedürler uygulanmaktadır. Kredi başvurusu yaparken sizlerden istenmekte olan bilgilere kesin ve doğru cevaplar vermeniz oldukça önem arz etmektedir. Bu kredi türüne başvuru gerçekleştirmek için öğrenci, emekli, memur ya da ev hanımı olmanız gerekmektedir. Bu seçenekler içerisindeyseniz eğer kredi çekme işlemlerinden daha kolay bir şekilde faydalanabilirsiniz. Diğer türlü ise resmi olarak belgeleyebileceğiniz bir varlığınızın olması istenmektedir. Eğer kredi başvurusu sırasında herhangi bir iş içerisinde çalışmıyorsanız bunu kredi verecek olan yetkiliye mutlaka söylemeniz gerekmektedir. Çünkü bu bilgi sizlere verilecek olan kredinin miktarını etkilemektedir. Örnek verilecek olursa öğrencilere verilmekte olan kredi miktarı ile emekli ya da memura verilmekte olan kredi miktarı arasında oldukça fazla bir fark göze çarpmaktadır. Bu bilgileri iletmeniz en doğru kredi limitinin sizlere verilmesini sağlayacaktır.

Daha fazla bilgi için : https://www.ahabuldum.com/iletisim/

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *