İnternetten Nasıl Maç İzlenir ?
18 May, 2019 8:35 tarihinde eklendi

İnternetten Nasıl Maç İzlenir ?

İnternetten Nasıl Maç İzlenir ?

İnternetten Nasıl Maç İzlenir ?

İnternetten nasıl maç izlenir ?
İnternetten nasıl maç izlenir ?

Yıllarca Lig Tv üzerinden yayınlanan Türkiye Süper Ligi, 13 Ocak 2017 itibariyle araplar tarafından satın alınarak Bein Sports adını aldı ve Türkiye Süper Ligi bu TV kanalından yayınlanmaya devam ediyor. Bein Sports ücretli bir kanal olmasına karşın internet üzerinde lig maçlarını izlemek yasal olmasa da mümkün. Peki internetten maç nasıl izlenir ? Şifresiz maç izleme ayarları nelerdir ? ipTV nedir ? Nasıl Kullanılır ? Yabancı kanallardan Türkiye Ligi maçları nasıl izlenir ? İnternetten maç izlemenin cezası nedir ?

Birçok ülke gibi bizim ülkemizde de lig maçları ek ücrete tabii olarak özel TV kanalları üzerinden yayınlanıyor. Türkiye Süper Ligi de yıllarca Lig TV üzerinden yayınlanmıştı. 2017 Ocak itibariyle Araplara ait Bein Sports, Lig Tv’yi satın alarak Türkiye Süper Ligi maçları olmak üzere İngiltere Premier Ligi, İspanya La Liga, Almanya Bundesliga, Fransa Lig 1, İtalya Seri A başta olmak üzere birçok organizasyonun da telif haklarına sahip oldu ve Bein Sports 1, Bein Sports 2 ve Bein Sports 3 kanalları üzerinden bu organizasyonların maçlarını yayınlamaya başladı. Peki Bein Sports kanalı internet üzerinden ücretsiz olarak izlenebilir mi ? Ya da bu maçları ücretsiz bir şekilde izleyebileceğimiz bir ortam var mı ?

İp TV ile Maç İzlemek

İp TV internet üzerinden belirli ip adreslerine bağlı serverların kullanılması ile kullanıcılara yapılan TV yayınlarıdır. Bu yayınlar genel itibariyle ücretli olarak yayın yapan TV kanallarının ücretsiz olarak kullanımına yöneliktir. İp TV almak için yine bir ücret ödersiniz lakin her ay onlarca lira vermezsiniz. Çok da cüzi ücretler ödeyerek birçok kanalı izleme fırsatı yakalayabilirsiniz.

İp TV’ler de yine yasadışı olarak çalışmaktadırlar. İp tv’leri de yine Google üzerinde aratarak bulabilirsiniz. Bu noktada eğer tecrübe sahibi değilseniz dikkatli olmanızı da öneririz. Zira İp TV satıyoruz diyerek dolandırılan insan sayısı da az olmasa gerek. Mümkün mertebe İp TV alırken güvenilir bir site bulmakta fayda var.

Şifresiz Maç İzleme

Eskiden çift çanaklar aracılığıyla yaptığımız işlemleri teknolojinin gelişmesiyle artık birçok şekilde yapabiliyoruz. Bunlardan en bilineni hiç şüphesiz internet üzerinden maç izlemek. Şifresiz maç izlemek için aşağıda verdiğimiz internetten maç izleme siteleri listesini inceleyebilirsiniz.

İnternetten Maç İzleme Siteleri

 • Batman Stream
 • Netspor
 • Livin Stream
 • Matbet TV
 • Taraftarium 24
 • Sportboss
 • Selçuk Sports
 • Celtabet TV
 • StreamRadar

Yasadışı Maç İzlemenin Cezası

Türk Ceza Kanunu’nun 163. Maddesi altında “Karşılıksız Yararlanma” suçları altında yaptırıma tabii tutulur. Realitede ise bunun bir karşılığı yoktur. Yani kimse internetten maç izledi diye hapis yatmaz. Ama yine de bilmekte fayda var ki; maçların yayın hakkı yasal olarak yayıncı kuruluşa aittir. Yayıncı kuruluşun Tv kanallarında ve internet sitelerinde bu yayınlar yapılır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Yapılan Yorumlar

 1. hakan

  bu harika yayın için teşekkürler

  • access_time 5 Eki 2019, 11:55
  • Cevapla