Instagram Hikayelerini Gizlice İzleme Nasıl Yapılır ?
30 Tem, 2020 9:33 tarihinde eklendi

Instagram Hikayelerini Gizlice İzleme Nasıl Yapılır ?

Instagram Hikayelerini Gizlice İzleme Nasıl Yapılır ?

instagram Hikayelerini Gizlice İzleme Nasıl Yapılır ?

instagram Hikayelerini Gizlice İzleme Nasıl Yapılır ?
instagram Hikayelerini Gizlice İzleme Nasıl Yapılır ?

Instagram, fotoğraf ve videoların paylaşılabildiği ve canlı yayın yapılabildiği en çok kullanılan sosyal medyalardan biridir. Instagram’da gönderi paylaşımının dışında hikaye olarak adlandırılan bir bölüm bulunuyor. Bu bölümde normal gönderilerden farklı olarak isteğe bağlı olarak 24 saat boyunca görüntülenebilir videolar veya fotoğraflar paylaşılabiliyor. Ayarlara göre istenirse yalnızca belli kişilerin görüntüleyeceğini karar verilebilirken ayrıca istenen kişilerden de gizlenebiliyor. Paylaşılan hikayeleri gören kişiler gönderinin altında gönderi sahibi baktıkça öğrenilebiliyor. Peki herkesin merak ettiği Instagram hikayelerini gizlice izleme nasıl yapılıyor? Sizler için birkaç yol derledik.

Üçüncü Şahıs Uygulamalarla

Genellikle hikayelerin gizlice izlenmesi araştırıldığında aramalarda çıkan ilk yol üçüncü şahıs uygulamalar sayesinde anonim kalmaktır. Ancak her uygulama resmi ya da iyi niyetli olmadığından uygulama üzerinden Instagram hesap bilgilerinizi girdiğinizde çalınma ve kandırılma ihtimaliniz daima bulunuyor. Bunun dışında, uygulamalar gelir elde edebilmek için bazen anonim hikaye izleme hizmetlerini limitleyebiliyorlar. Bu sayede limite ulaştığınız zaman limiti genişletebilmeniz için reklam, uygulamaya yorum vermek veya para karşılığında özellik satın almak gibi seçenekler sunulabiliyor.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer kullanmak istediğiniz uygulama size hizmet sunabilmek için Instagram hesabınızın bilgilerinin girilmesini istiyorsa öncesinde uygulamanın geçmişine ve güvenirliğini araştırmanız gerekiyor. İnternet üzerinden uygulama hakkında yorumları okuyarak kolayca fikir sahibi olabilirsiniz. Bu sayede hesabınız güvende kalmış olur. Ayrıca bazı uygulamalar sahiden de istediğiniz hizmeti sunduğu gibi kabul etmediğiniz veya haberinizin olmadığı hizmetleri de Instagram hesabınız üzerinden sağlayabiliyor. Yani, bir uygulama anonim bir şekilde hikayelerin izlenmesinde size yardımcı olabiliyorsa karşılığında kullanıcıların izinleri alınmadan Instagram hesabınızı otomatik olarak kullanıp bir nevi virüs gibi, istedikleri gönderiyi atma olanağına da sahip olabiliyorlar.

Bilgisayar Üzerinden instagram Hikayelerini Gizlice İzleme

Bilindiği üzere Instagram’a bilgisayar üzerinden internet sayfası aracılığıyla giriş yapılabiliyor. Bilgisayar üzerinden profil bilgilerinizi değiştirebilir, gönderiler beğenebilir ve hatta hikayeler de izleyebiliyorsunuz. Ancak DM atmak, gönderi paylaşımı ve hikaye atmak gibi işlemleri bilgisayar üzerinden gerçekleştiremiyorsunuz.

Instagram hikayelerini anonim bir şekilde izleyebilmek için:

  • Instagram hikayelerini anonim izlemek için özel kurulmuş internet sitelerden biri bulun,
  • Güvenli bir internet sitesi olduğundan emin olun,
  • Daha sonra seçtiğiniz internet sitesi üzerinden arama butonuna tıklayın,
  • Arama butonunda hikayesini izlemek istediğiniz kişi veya kişilerin ismini yazın,
  • Aradığınız kişinin hesabını bulduğunuzda fotoğrafının üstüne tıklayın.

Bu sayede anonim bir şekilde hikayeleri izleyebileceksiniz. Ayrıca çoğu sitede anonim bir şekilde hikaye izlemenin yanı sıra indirme butonları da olduğu için indirme imkanı da sunuluyor. Üçüncü şahıs uygulamaların yanı sıra, kayıt yapmadan IG kullanıcılarının hikayelerine göz atabileceğiniz için ilk seçeneğe göre daha güvenlidir.

iPhone’dan instagram Hikayelerini Gizlice İzleme

Eğer bilgisayar yoluyla değil de telefonunuzla gizlice hikaye izlemek isterseniz bunun için ilgili yeniden hikaye paylaşıcı gibi uygulamaları bulduktan sonra App Store üzerinden indirin. Daha sonra indirilen uygulamada Instagram hesabınızla giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra uygulama içinde arama kısmına gizlice hikayelerini izlemek istediğiniz kişinin Instagram hesap adını yazın ve aradığınız kişiyi bulduğunuzda üstüne basın. Uygulama içerisinde en son hikayelerini ne zaman paylaştıklarına dair bir bilgi yer aldığı gibi ayrıca 24 saat içinde paylaşılan son hikayelerin sayısının analizi de veriliyor. Eğer hikayelerini izlemek istediğiniz kişi tarafından engellendiyseniz bu seçenek sizin için işe yaramayacaktır.

Android Telefonlardan instagram Hikayelerini Gizlice İzleme

Eğer kullandığınız telefonun işletim sistemi Android ve telefon aracılığıyla gizlice Instagram hikayeleri izlemek istiyorsanız Google Play Store’a girin. Google Play Store’dan hikaye kaydedici özelliğe sahip ve güvenli uygulamadan birini seçin. Daha sonra indirme işlemi tamamlandığında uygulamayı açın ve uygulama üzerinden Instagram hesabınıza giriş yapın.

Uygulamaya giriş yaptığınızda ekranın sağ üst köşesinde bulunan arama butonuna basın. İzlemek istediğiniz Instagram hesabının adını yazınız ve aradığınız kişinin profiline tıklayınız. İlgili kişinin hesabında profilinde karşınıza çıkan tüm gönderiler o kişinin paylaştığı Instagram hikayeleridir. Hikayelerdeki videoları veya resimleri incelemek, izlemek isterseniz istediğiniz gönderinin üstüne tıklayın.

Karşınıza üç seçenek gelecektir: Yeniden Paylaş, Kaydet ve Paylaş. Hikayeleri tek tek izlemek için Kaydet butonuna basın ve galerinize indirilmesini bekleyin. Daha sonra kaydetme işlemi tamamlandığında, galerinize giderek ilgili hikayeyi anonim bir şekilde izlemiş oluyorsunuz.

Instagram ile ilgili olarak merak edilen diğer başlıklar için TEKNOLOJİ kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *