ilk Buluşmada Ne Giyilir ? Nasıl Davranılır ? Partneri Etkileme Yöntemleri
16 Haz, 2020 7:11 tarihinde eklendi

ilk Buluşmada Ne Giyilir ? Nasıl Davranılır ? Partneri Etkileme Yöntemleri

ilk Buluşmada Ne Giyilir ? Nasıl Davranılır ? Partneri Etkileme Yöntemleri

ilk Buluşmada Ne Giyilir ? Nasıl Davranılır ? Partneri Etkileme Yöntemleri

ilk buluşmada ne giyilir ? Nasıl davranılır ? Partneri etkileme yöntemleri nelerdir ? İlk buluşma son derece heyecanlı değil mi! Eğer daha önceden iletişimde olduğunuz biriyle duygusal yakınlaşmadan sonra ilk kez buluşacaksanız daha rahat olabilirsiniz. Ancak yakın tanımadığınız biriyle buluşacağınız zaman heyecan kat kat artıyor. İlişkilerde ilk izlenim son derece önemli olsa da kötü geçti diye her şey bitti gibi bir şey düşünmek yanlış olur. Biz yine de ilk ilişkide hem karşımızdakini tanımak hem de güzel bir ilk intiba bırakmak için dikkatli olalım İlk buluşmaya gitmeden önce, karşımdaki erkeği tanımak için nasıl davranmalıyım sorusu sıklıkla gündeme getiriliyor. Bununla ilgili dikkat edilmesi gereken noktalar var.

ilk Buluşmada Ne Giyilir ?
ilk Buluşmada Ne Giyilir ?

ilk Buluşmada Ne Giyilir ?

Hemen söyleyelim takım elbise giymeye falan gerek yok. Nikaha gitmiyorsunuz sonuçta 🙂 Günlük hayatta nasıl giyiniyorsanız öyle giyinin fakat, apaçi gibi de gitmeyin buluşmaya. Hem kadın hem erkek için söylüyoruz bunu. Ya ben böyleyim, kabul eden beni böyle kabul etsin falan gibi düşünceler içindeyseniz o buluşmaya hiç gitmeyin zaten. Unutmayın ki bir birlikteliğin yürümesi için her iki tarafın da yapması gereken fedakârlıklar vardır. Kadınlar çok açık, erkekler de çok rahat giyinmemeli.

Şayet bir mekâna gidecekseniz ortama uygun olarak giyinmek de önemli. Bulunacağınız ortam şık bir ortamsa o ortama uygun davranmakta fayda var. Genel itibariyle ilk buluşmalar dışarıda yapıldığı için sizi şık gösteren gündelik kıyafetleri tercih etmeniz yararınıza olacaktır.

Doğal Olmak Önemli!

İlk buluşmaya gitmeden önce doğal olmanız son derece önemli. Yani, çok abartılı bir makyaj, saç şekli olumsuz bir izlenim uyandırabilir. Bu nedenle nasılsanız öyle davranmanız, ilişkinin geleceği için de karşınızdaki insanda yanlış beklentiler oluşmasını önler. Eğer siz doğal olursanız karşı tarafta doğal davranacak ve kendisi hakkında daha çok bilgi verecektir, çünkü belki de o sizden daha fazla heyecanlı ve kasılmış durumda!

İlk buluşmaya gitmeden önce, buluşacağınız kişiyle ilgili genel bilgilere zaten hakim olmak avantajdır. Sosyal medya hesaplarına, insanlarla ilişkisine biraz göz atmak inanın ilk buluşmada size çok yardımcı olacak.

Soru-Cevap Oynamak Ters Tepebilir!

İlk buluşmada yapılan yanlışlardan biri de, fazla sorularla karşınızdakini boğmaktır. Oysa, sadece doğru soruları daha doğal bir şekilde sormak hem konuşmayı zevkli hale getirir hem de karşınızdaki kişiyi bunaltmaz. Yapı gereği, erkekler kendilerinden bahsetmekten hoşlanırlar (tabi yine de karaktere göre değişir). Bu nedenle genel soruları sorsanız bile konuşma akışı içinde aklınızdaki bir çok soruya cevap buluyor olacaksınız, acele etmeyin!

İlk buluşmada evlilik, kaç çocuk istediği gibi konular pek önerilmez. Bu tarz sorular erkekleri çekindirebiliyor. Daha ilk buluşmada hem karşı tarafı korkutmak istemeyiz. Karşı taraf korkmasa bile henüz ilk buluşmada yapılan bu konuşmalar samimi gelmeyebilir. Bu nedenle gelecek planlarını anlatmayı biraz erteleyin.

İlk buluşmada boş zamanlarınızda neler yaptığınızdan, ailenizden, sosyal çevrenizden bahsedebilirsiniz. Bunun yanı sıra, ortak hoşlandığınız bir müzik türü, dizi veya bir sinema filmiyle ilgili yorumlar yapmanız etkili olacaktır. Ayrıca sırf karşı tarafı etkilemek adına yapılan espriler veya ilgi alanı konuşmaları pek akılcı olmayabilir. Sizi farklı biri gibi tanıması ilerde problem yaratabilir.

Gözlerine Odaklanın
Gözlerine Odaklanın

Gözlerine Odaklanın

İlk buluşmada karşı tarafı daha iyi tanıyabilmek ve daha fazla etki bırakabilmek için gözlerinin içine odaklanmanız önemlidir. Sürekli etrafa bakmaktansa, gözlerine odaklanırsanız gerçek anlamda ne hissettiğini anlayabilirsiniz. Gözlerin asla yalan söylemeyeceği oldukça bilinen bir gerçektir. Aynı zamanda karşıdakinin gözlerinin içine bakarak konuşmak, onun üzerindeki etkinizi büyük oranda artırır.

İlk buluşmada mümkün olduğunca fiziksel temastan kaçının ve eğlenceli, ilgi alanlarından, kültürel, hem de onu tanımaya yönelik sorularla zamanınızı geçirin. Böyle yapmanız durumunda sizi daha ciddiye alacak ve gerçek düşüncelerini sizinle paylaşacaktır. Eğer ilgisi tamamen sizin üzerinizdeyse, hem ondan hoşlandığınızı hissettirin hem de biraz zor kadını oynayın. Erkekler kazanan olmayı sever ve bu his karşınızdakinin size olan ilgisini çoğu zaman artırır. Tabi bunun dozunu ayarlamak da çok önemldir. Aşk daima sizinle olsun!

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *