iCloud Şifremi Unuttum Ne Yapmam Gerekiyor ?
12 Tem, 2019 7:09 tarihinde eklendi

iCloud Şifremi Unuttum Ne Yapmam Gerekiyor ?

iCloud Şifremi Unuttum Ne Yapmam Gerekiyor ?

iCloud Şifremi Unuttum Ne Yapmam Gerekiyor ?

iCloud şifremi unuttum ne yapmam gerekiyor ?
iCloud şifremi unuttum ne yapmam gerekiyor ?

iCloud şifremi unuttum ne yapmam gerekiyor ? iPhone diğer android telefonlara göre kullanım yönünden çok daha zordur. Cihazın kullanıcıları kısıtlamalardan ve geniş güvenlik önlemlerinde oldukça rahatsızdır. Bu yönde cihazın her hangi bir güvenlik açığından bu kısıtlamalar ve sınırlandırılmaları kaldırmak kolay değildir ama bu mümkündür.

Bazen bir uygulama indirmeye çalışırsınız ve telefonunuz olası bir virüs oluşmasın diye buna izin vermez. Birçok dosya aktarımını gerçekleştiremeyebilirsiniz ve belge paylaşmak için de önce ayarlardan gizliliği açmanız gerekecektir. Bu kısıtlamalar telefonunuzdaki bilgilerin alınmasını zorlaştırır ve kişisel bilgileriniz de korunmuş olur.

Olası bir virüsün cihazınıza girişi önlenir ve bu şekilde de telefonunuzun ömrü çok daha uzun olur. Bu güvenlik önlemlerinden biri de icloud şifresidir. Bu şifre sayesinde Apple cihazınız tamamen size ait olduğu gibi başka kimseler tarafından kullanılmaya başlandığı zaman kendi kendini ihbar etme özelliğine sahiptir. Bu sayede Apple cihazınız tamamen size aittir ve şifreyi doğru girmediğiniz zaman cihaza erişiminiz gerçekleşmeyecektir. Bu şifre cihazınızın çalındıktan sonra bile kimsenin bilgilerinize erişmemesini sağlayacaktır.

Peki şifrenizi unuttuğunuz zaman cihaza erişiminiz mümkün müdür? tabi ki mümkündür. Eğer cihaz sizin cihazınız ise icloud şifrenizi unuttuğunuz zaman veya yanlış girip bloke ettiğiniz zaman telaş etmenize gerek yoktur. Gerekli kişilerden yardım alıp bir bayiye götürmeniz gerekir. Eğer kendiniz halletmek istiyorsanız da biz size bu yönde yardım edeceğiz. Bu yazımızda icloud şifresini unuttuktan sonra şifreyi nasıl kırabilirsiniz onu anlattık adım adım basamakları takip edin eminim başarılı olacaksınız.

iCloud Şifresi Nasıl Kırılır ?

Eğer icloud şifrenizi unuttuysanız veya yanlış hatırlıyorsanız. Bu şifreyi sıfırlayıp yeniden bir icloud şifresi almanız mümkündür. Bunu dilerseniz bir bayiye gidip yetkililer yardımı ile yapabilirsiniz. Dilerseniz de kendiniz tek başınıza da yapabilirsiniz. Kolay bir işlem değildir. Biraz uzun ve uğraştıran bir işlemdir. Ama sonunda tekrardan yeni bir şifreniz olacaktır. İcloud şifrenizi kırmak için aşağıdaki basamakları sırası ile gerçekleştirin eğer basamakları atlar veya yerlerini değiştirirseniz şifrenizi kırmanız mümkün olmayacaktır. Sırayı tam ve doğru bir şekilde takip etmeye özen gösterin.

iCloud Şifresi Nasıl Kırılır ?
iCloud Şifresi Nasıl Kırılır ?

iCloud Şifresini Sıfırlamak İçin Birinci Adım

İlk olarak Appleid Apple adresine giriş yapınız bunu bir tabletten veya bilgisayardan da yapabilirsiniz. Bu sayfaya giriş yaptıktan sonra Apple kimliğim yazan yere gelin ve bu sayfayı açın. Sayfayı açtıktan sonra Apple Hesabınızı yönetin yazısını göreceksiniz ve ona da basın. Bu yazıya tıkladıktan sonra yeni bir sayfa açılacak bu sayfanın sağ alt kısmında Apple Kimliğinizin Parolasını Mı Unuttunuz seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe basın. Bastıktan sonra başka bir sayfanın açıldığını göreceksiniz. İcloud Parola Sıfırlama yazan yere gelin ve buraya basın. Buraya bastıktan sonra parolanızın sıfırlanması için sizden Apple Kimliği bilgilerinizi isteyecektir. Bu kimlik bilgilerinizi de tam ve doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Ve eğer Apple kimliğinizi de unutmuşsanız Apple kimliğimi unuttum butonuna basınız.

iCloud Şifresini Sıfırlamak İçin İkinci Adım

Bir önceki adımda Apple kimliğinizi girmenizi söylemiştik. Bunu tam ve doğru bir şekilde girdikten sonra, ileri doğru sekmesine tıklamanız gerekecektir. Bunu da yaptıktan sonra Apple sizden güvenlik sorularını yanıtlayın veya e postanızı doğrulayın diye iki seçenek sunuyor. Hangisini yapabilecekseniz onu seçmeye özen gösterin. Bu iki seçenekten birini seçtikten sonra yapmanız gereken tekrar ileri seçeneğini tıklamaktır.

iCloud Şifresini Sıfırlamak İçin Üçüncü Adım

 Bu adımda eğer e posta kimlik doğrulama seçeneğini seçmişseniz. Sizin İphone cihazınıza ait e posta adresine icloud şifrenizi sıfırlamak için bir link yollanacak ve bu linke erişmek için İphone cihazınıza ait eposta adresinizi ve bu e posta adresinin şifresini tam ve doğru bir şekilde bilmeniz gerekmektedir. Bu bağlantıyı açtığınız zaman icloud şifrenizi sıfırla butonuna basın ve bu butona bastıktan sonra size yeni şifrenizi oluşturmanız için bir sayfa açılacak bu sayfada yeni şifrenizi oluşturup. Artık bu şifre ile iphone cihazınıza giriş yapabilirsiniz.

iCloud Şifresini Sıfırlamak İçin Dördüncü Adım

iCloud Şifresini Sıfırlamak
iCloud Şifresini Sıfırlamak

İkinci adımda karşınıza iki seçenek çıkmıştı biri e posta doğrulama yöntemiydi bir diğeri ise güvenlik sorularını cevaplayın seçeneğiydi bu adımda eğer güvenlik sorularını cevaplayın seçeneğini seçmişseniz ne yapabilirsiniz onu anlatacağız. Bu seçeneği seçip ileri butonuna bastıktan sona ilk olarak doğum tarihiniz size sorulacaktır. Daha sonra ise sizin Apple kimliğinizi oluştururken belirlediğiniz güvenlik soruları karşınıza çıkacak bu soruları hazırlarken yazdığınız cevapları tam ve doğru bir şekilde bu sayfaya geçirmeniz gerekmektedir. Verdiğiniz cevaplar nasılsa o şekilde yazmalısınız yazım hatasına duyarlı olan bu sistem yanlış cevapları veya doğru cevap olduğu halde yaptığınız en ufak yazım hatasında kabul etmeyecek ve cevabınız yanlış sayılacaktır. Her soru için yalnızca tek cevap hakkınız bulunduğunu sakın unutmayın. Tüm sorulara doğru cevap verip ileri butonuna bastıktan sonra size şifreyi sıfırlamanız ve tekrar yenilemeniz için bir sayfa açılacaktır. Burada yeni şifrenizi oluşturduktan sonra yeni yazdığınız şifreyi kullanarak iphone cihazınıza giriş yapabilirsiniz.

iCloud Şifrenizi Sıfırlamak İçin Son Adım

 Apple kimliğiniz ile icloud şifrenizi sıfırlamak ve tekrar yeni bir şifre almak için size sorulan güvenlik sorulardan hiçbirinin cevabını bilmiyorsanız veya doğru cevaplayamadıysanız bu adımda size bu konuda yardımcı olacağız. Bu durumda yapabileceğiniz pek bir şey yok çünkü fabrika ayarlarını bile sıfırlayıp tekrar açsanız sizden Apple kimliğinizi doğrulamanızı isteyecektir. Bu durumda şifrenizi bilmeden telefonu başlatmanız hiç mümkün olmayacaktır. Bu durumda yapabileceğiniz tek şey sadece Apple müşteri hizmetlerini aramak ve yardım istemektir.

Daha fazla bilgi için : https://www.ahabuldum.com/iletisim/

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *