Evde El Peelingi Losyonu Yapımı
5 Haz, 2020 12:25 tarihinde eklendi

Evde El Peelingi Losyonu Yapımı

Evde El Peelingi Losyonu Yapımı

Evde El Peelingi Losyonu Yapımı

Evde el peelingi losyonu nasıl yapılır ? El peelingi ; Eller zaman içinde normal olarak yıpranırlar. Dışarıda veya evde iken en çok kullandığımız yer olup en çok yıpranan yer yine ellerimizdir. Sabun,su ve mikroplar ellerimizle bir şekilde ilişki içerisindedir. Ellerimiz bu kadar yoğun kullanıma karşı zamanla yıpranırlar ellerin sağlığı ve güzel görüntüsünü korumak için düzenli bakım yapılması en önemli etken olmalıdır. Özellikle el peelingi nasıl yapılır bilmeyenler için uzmanlar tarafından hazırlanan makalemizden faydalanabilirler.

Evde El Peelingi Losyonu Yapımı
Evde El Peelingi Losyonu Yapımı

1- Evde El Peelingi Losyonu

  • Yarım limon
  • 1 çay kaşığı tuz,
  • 1 çay kaşığı sirke

Yarım limon bir kaba sıkılır. Kaptaki limonun içerisine tuz ve sirke eklenir. Bu şekilde elleriniz bir süre ovuşturulur. Ellerinizi ovuşturduktan bir süre sonra sudan geçirin.. Ellerinizi duruladıktan sonra yumuşacık olduğu göreceksiniz. Ve bu aynıı zamanda peeling in üzerine krem sürerseniz; elleriniz yumuşaklığı hemen gitmez belirli bir süre korunur.

  • El Peelingi Losyonu 2
  • Zeytinyağı ( yarım çay kaşığı)
  • Şeker ( 1 çorba kaşığı)

Yarım çay bardağı zeytinyağı, 1 çorba kaşığı şeker ile iyice karıştırılır. Bu karışım avuçlara döküldükten sonra eller ovulmaya başlanır ve iyice yedirldiğinden emin olunur.. Şekerinde etkisi ile birlikte ellerde bulanan tıkanmış hücreler açılır. Elleriniz zeytinyağı sayesinde gayet yumuşak olur. Şekerin hücreler üzerindeki etkisi bayağı fazladır. Bu karışıma isteyenler bir miktarda süt ekleyebilirler. Süt ellerin yeniden onarılması sağlar. Sütün ellerdeki etkisi yapılandırıcı.olmaktır.

El Peelingi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

1- El peelingine ihtiyaç duyan kadınların sorunlu olduğu bölgeleri bulunur. Ancak el peelingi çok genç yaştakilere tarafından önerilmez. Genç yaşa sahip bayanlar kremlerle birlikte yumuşak ve bakımlı ellere kavuşabilirler. Fakat; yaşlılık etkisiyle gelen deri incelmesi, ellerde nasırlaşma ve kararma gibi el sorunları için bu el peeling i uygulanabilir. Bu durum 50 yaş veya sonrası için uygulanmalıdır.Bu yaşlarda El derisi daha esnek ve zayıftır.

2-Eller insanların yaşını ele verir. Ne kadar çok yıpranmışlık varsa bu kişinin yaşını yaklaşık olarak tahmin edebilirsiniz. Deride incelme meydana gelen kişilerde, damarlar da daha belirgin hale gelir. Yumuşaklığını kaybeden deri sarklamalr oluşturur ve sarkmaya başlar. Bu deriyi düzeltmenin yolu kesin olarak yoktur ama bi,rkaç yöntem bulunmakta. Fakat, el peelingi uygulanarak; oluşan bu kötü durum azda olsa düzeltilebilir. Ellere peeling yaparken önemli olan haftada en az bir kez bu bakımları düzenli bir şekilde uygulamaktır.

3-Bazı kadınlar manikür işleminden sonra el peelingi uygularlar. El peelingi uygulanmadan önce ölü derinin temizlenmesi peeling sonuçları için daha iyi olur. Ölü deri üzerine yapılan peeling işlemleri ellere yeteri kadar etki etmez bu yüzden manikür sonra peeling ve ardından oje sürmek muhteşem sonuçlar verir. Kısaca Peeling in etkisi der,y, yumuşatmak ve manikürün etkisi de tırnaklara bakım yapmaktır.

4- El bakımı doğru malzemelerle yapıldığında mutlaka sonuç iyi sonuç verir. El peelingi yapılmadan önce; tırnaktaki ojelerin çıkarılması gerekmektedir..Çünkü peeling işlemleri tırnakları da etkilemektedir. Elinize bütün şekilde bakım yapılabilmesi için; tırnaklarda hiçbir şey olmaması yapılabilecek en doğru şeydir.

Güzellik konusunda daha fazla makaleyi görmek için KADIN sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *