Eski Televizyon Nasıl Smart TV Yapılır ?
13 Haz, 2020 10:14 tarihinde eklendi

Eski Televizyon Nasıl Smart TV Yapılır ?

Eski Televizyon Nasıl Smart TV Yapılır ?

Eski Televizyon Nasıl Smart TV Yapılır ?

Eski televizyon nasıl smart tv yapılır ? Günümüzde eski televizyonlara olan talep oldukça azalmıştır. Bunun en büyük nedenlerinden biri ise teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımıza yeni akıllı televizyonların girmesidir. Akıllı televizyonlar sayesinde çoğu kişi, televizyon üzerinden dilediği hemen her şeyi gerçekleştirmektedir. Bu sayede kişiler akıllı televizyon yardımı ile televizyon izlemenin tadını oldukça fazla çıkarmaktadır. Akıllı televizyonları eski televizyonlardan ayıran en büyük özelliklerden biri teknolojinin ileri seviye olması ve birçok işi diğer televizyonlara göre daha kolay yapmanızdan kaynaklanır. Peki, akıllı smart TV nedir? Eski televizyonlar smart TV’ye çevrilebilir mi? Eski televizyonlar smart TV ‘ye nasıl çevrilir? Bu soruların tüm cevaplarını inceleyelim.

Eski Televizyon Nasıl Smart TV Yapılır ?
Eski Televizyon Nasıl Smart TV Yapılır ?

Eski TV’i Smart TV’ye Çevirmek

Eğer eski bir televizyona sahip iseniz ve televizyonunuzun ilerleyen teknolojiye ayak uydurmasını istiyorsanız televizyonunuzu smart TV’ye çevirmeniz mümkündür. Bunun için televizyonunuzda olması gereken şey HDMI girişi veya USB girişidir. USB girişi veya HDMI girişi bulunmayan televizyonları smart TV’ye çevirmek mümkün değildir. Eski televizyonunuzu smart TV’ye çevirmeniz için ihtiyaç duyulan araç Android TV Box’dur. Bu araç aynı zamanda televizyonunuzun internet erişimini de sağlamaktadır. Alacağınız Android TV Box sayesinde tüm sosyal medya uygulamalarına ve video, film izlemek için birçok araç kullanımı sağlayabilirsiniz. Bu yüzden eski televizyonunuzu smart TV yapmak için alacağınız cihazın kalitesi de oldukça önemlidir.

Eski Televizyonu Smart TV Yapmak

Alacağınız Android TV Box yardımı ile televizyonunuzu smart TV yapmanız mümkündür. Alacağınız ürünün donanımsal özelliklerine dikkat etmeli ve kaliteli bir ürün tercihi yapmalısınız. Bu sayede televizyonunuzu ile ilgili herhangi bir sorun yaşamaz ve güzel bir şekilde smart TV kullanımı yapabilirsiniz. Aldığınız ürünü eski televizyonunuz gerekli giriş yerlerine takarak internet bağlantısı kurabilir ve internet yardımı ile akıllı telefon ve tabletler ile yapmış olduğunuz birçok iş ve işlemleri televizyonunuz yardımı ile de kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Eski Televizyonu Smart TV’ye Çevirme Ürün Fiyatı

Eski televizyonunuzu akıllı televizyona çevirmek için kullanacağınız Android TV Box fiyatları ürünün özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Burada ürünün depolama alanı, kalitesi ve bazı teknik özellikleri nedeni ile fiyatlarda farklılık yaşanabilmektedir. Günümüzde ortalama olarak 150 liraya sahip olabileceğiniz Android TV Box, yine aynı şekilde 250-300 liraya kadar da çıkmaktadır. Dilediğiniz mağaza yardımı ile kolay bir şekilde temin etmeniz mümkündür.

Smart TV Nedir ?

Smart TV’ler diğer televizyonlardan farklı bazı özelliklere sahiptir. Smart TV’nin en büyük dikkat çekici farklardan biri televizyon yardımı ile internete bağlanmak ve bazı uygulamalara kolay bir şekilde ulaşmaktır. Yani kendine has üretilmiş olan işletim sistemine sahip olan televizyonlara smart TV denilmektedir. Akıllı televizyon sayesinde internet üzerinden yapmak istediğimiz birçok işlemi yapmak imkanımız bulunmaktadır.

Smart TV Özellikleri Nelerdir ?

Akıllı televizyonlar genel olarak tıpkı akıllı telefon ve tabletler gibi işletim sistemine sahip cihazlardır. Fakat her smart TV’nin kendine has işletim sitemi vardır ve bu durum markadan markaya göre değişiklik göstermektedir. Akıllı televizyonları eski televizyonlardan ayıran bazı özellikler bulunmaktadır.

Bu özellikler şu şekilde sıralanabilir:

  • Ekran yansıtma özelliği
  • Çevrim içi bir şekilde dizi ve sinema keyfi
  • Cep telefonunu kumanda şeklinde kullanma
  • Akıllı kamera
  • Kişisel görüntü kaydedici
  • İnternet tarayıcısı

Televizyonunuz kablolu bir modeme bağlı olsun olmasın fark etmeksizin aynı modeme bağlı şekilde bulunan cep telefon veya tabletin ekranını televizyonunuza kolaylıkla yansıtabilirsiniz. Ayrıca smart TV ile internet ortamı üzerinden istediğiniz dizi ve filmleri seyretme imkanını da kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Böylece evinizde sinema keyfi yaşayabilirsiniz. Smart TV’ye ait olan kumandanın kayıp olması durumunda ise akıllı telefonunuzu televizyonunuza bağlayarak kumanda şeklinde kullanım sağlayabilirsiniz. Smart TV sayesinde iş yerinizde veya evinizde bulunan güvenlik kameralarını televizyon yardımı ile görüntüleyebilirsiniz.

Kişisel görüntü kayıt etme özelliği sayesinde televizyonunuzda yer alan herhangi bir canlı yayın veya daha sonra izlemek istediğiniz herhangi bir programı yükleyebilir ve daha sonra smart TV yardımı ile izleyebilirsiniz. İnternet tarayıcısı özelliği ile de dilediğiniz internet araştırmalarınızı rahat ve kolay bir şekilde büyük ekran yardımı ile yapabilirsiniz. Telefonunuza yükleyeceğiniz bazı uygulamalar ile de televizyonunuzu, telefon yardımı ile kumanda edebilirsiniz.

Teknolojik ürünlerle ilgili olarak daha fazla bilgi almak için TEKNOLOJİ kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *