Eski Mahkumlara Kredi Veren Bankalar ve İŞKUR Desteği
16 Ağu, 2019 7:37 tarihinde eklendi

Eski Mahkumlara Kredi Veren Bankalar ve İŞKUR Desteği

Eski Mahkumlara Kredi Veren Bankalar ve İŞKUR Desteği

Eski Mahkumlara Kredi Veren Bankalar ve İŞKUR Desteği

Kredi bankaların vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için vatandaşlara verdiği peşin paralardır. Bu paralar geri ödemeli ve faizli olarak alınır. Kredilerin farklı ödeme seçenekleri ve faizleri bulunur. Kredi almanın da belli başlı koşulları vardır. Bu koşulları yerine getiren her birey kolayca kredi alabilir. Kredi bireylerin ihtiyaçlarına karşılık verilir. Eski mahkumlara kredi veren bankalar hangileridir ?

Örneğin, ev almak isteyenlere konut kredileri, araç satın almak için araba kredileri, evleneceklere düğün kredileri, hayvancılıkla uğraşanlara ve iş kuracaklara hibe destekli hayvancılık kredileri gibi pek çok kredi var. Bu kredilerin alınması için bu ihtiyaçların bulunması gerekir. Ev için tapu gerekir. Ev almak isteyen binlerce vatandaş evlerini ipotek yaptırır ve bu ipotekle kredi çeker. Faizli ev kredisi çekenler 5 yıldan 10 yıla kadar kredi öderler. Taksit tutarları vatandaşların gelirine göre ayarlanır. Böylece ihtiyaç karşılanmış olur. Peki, bankalar herkese kredi verir mi? Bu soru çok merak edilir.

Eski Mahkumlara Kredi Veren Bankalar ve İŞKUR Desteği
Eski Mahkumlara Kredi Veren Bankalar ve İŞKUR Desteği

Eski Mahkumlara Kredi Verilir Mi ?

Bankaların kredi vermesi için bireylerin temiz sicilli olması gerekiyor. Bu şart akla eski mahkumları getiriyor. Eski mahkumların kredi çekebilmesi için bankaların şartları önemlidir. Bankalar kredide önceliği temiz sicile sahip olanlara verir. Eski mahkumlar cezası bitmiş bireylerdir. Bunların da topluma kazandırılması gerekir. Bu nedenle bankaların bazılarında eski mahkumlara destek yapılabilir. Ancak bankadan evvel devlet eski mahkumları topluma kazandırma hizmet eder. Eski mahkumları hayata hazırlamak ve iş kurmalarını sağlamak adına çeşitli krediler verilebilir. Hibe destekli mahkum kredileri bunlara örnektir. Eski mahkumlara bu gibi kredilerin verilmesi planlanıyor. Eski mahkumlar böylece kendi işlerini kurabilir ve topluma geri kazandırılabilir.

Eski Mahkumlara Devlet Destekli Kredi

İŞKUR devletin iş bulma kurumudur. Bu kurumda iş arayanlar ve iş verenler yer alıyor. İş ilanlarının ve İŞKUR projelerinin yer aldığı bu kurumda eski mahkumlara destek veriliyor. Eski mahkumların iş hayatlarına geri dönebilmeleri ve iş kurmaları adına çeşitli imkanlar sağlanır. Eski mahkumlara hayata geçirilen farklı seçenekle mevcut. İş programları ve kurslar ile eski mahkumlarda çeşitli yerlerde görev alıyor. Eski mahkumlara devlet destekli hibeler için 50 bine varan yardımlar yapılıyor. Ayrıca maaşa bağlanarak iş yerlerinde görev almaları sağlanıyor. Eski mahkumlara kredi imkanı sağlayan bankalar yardımı ile mahkumlara kredi sağlıyor.

Eski Mahkumlar Kredi Alabilir Mi ?

Eski mahkumların kredi alabilmesi için devlet desteği şarttır. Çünkü pek çok banka kredi verirken vatandaşların sicil kaydını istiyor. Sicili temiz olmayan ve eski mahkum olanlara kredi çıkma ihtimali oldukça azdır. Bu nedenle eski mahkumlar hapisten çıktıktan sonra iş kurmada oldukça zorlanıyor. Bunların önüne geçmek için devlet her zaman destek oluyor. Eski mahkumların işe başlayabilmesi için İŞKUR mahkumların yanında yer alıyor. Hibe destekli 50 bin kredi İŞKUR ile alınabilir. Bunun için farklı yollara başvurulur. Ayrıca İŞKUR’a kayıt olan eski mahkumlara İŞKUR mesleki eğitim kurslarına yönlendirir. Böylece vatandaşların topluma dönmesine yardımcı olan İŞKUR sayesinde eski mahkumlar da iş bulabiliyor. Mesleki eğitim kurslarına katılarak kendi işlerini kısa sürede kurabiliyor.

Hibe Destekli Eski Mahkum Kredisi Nasıl Alınır ?

Hibe Destekli Eski Mahkum Kredisi Nasıl Alınır ?

Eski mahkumların iş kurmalarında büyük destek İŞKUR’dan geliyor. İŞKUR hibe destekli 50 bin tl kredi projesini gündeme getirdi. Bu kredi sadece eski hükümlüleri içeriyor. Eski hükümlüler bu krediyi alarak sıfırdan bir şeylere başlayabilir. Kredi almak için Aile ve Çalışma Bakanlıklarına başvuru yapmak gerekiyor. İŞKUR’a kayıt olarak kolayca başvuruda yapılabilir. 50 bin tl den yararlanmak ve iş kurmak için eski mahkumların başvuru yapması gerekiyor. Kendi ilinde iş yeri açarak iş kurmaları artık kolaylaşıyor. Yeni hayata geçirilen proje sayesinde binlerce mahkum seviniyor. Hibe destekli eski mahkum kredilerinde 50 bin tl kredi alınabilir.

Eski Mahkum Kredisine Başvurular

Eski mahkumlar için hazırlanan proje kapsamında meslek edinme kursları yer alıyor. Bu kurslara katılım sağlayan ve iş yeri açma belgesi alan mahkumlara 50 bin tl kredi tanımlanıyor. İş yeri açmaları kolaylaşıyor. Mahkumların destekçisi İŞKUR ve Aile ve Sosyal Bakanlığı bu konuda çalışmalarına devam ediyor.

Başvurular alındıktan sonra gerekli incelemeler yapılacak. Başvuru sırasında kimlik fotokopisi isteniyor. Başvurular yapıldıktan sonra hibe kazanan mahkumlar krediyi alabilecek. Kredi imkanı ile binlerce mahkum sevinç yaşayacak. Eski mahkumların kısa zamanda hayata tutunabilmesini sağlayan devlet desteği bu konuda oldukça önemlidir. Eski mahkumlar belirtilen tarihe kadar başvurularını yapacak ve kredi imkanından yararlanacak.

Eski Mahkumlara Kredi Veren Bankalar

Eski mahkumlar hayatlarına devam etmek için paraya ihtiyaç duyarlar. İş bulma konusunda sicilden çok şey kaybederler. İş bulmaları zorlaşır. İş bulamayan bireyler bu konuda sıkıntılar yaşarlar. Pek çok eski mahkum bankalara kredi başvurusu yapar. Kredi başvurularında kredilerin geri ödenmesi için işte çalışır olmak, sigortalı olmak ve sicil kaydının temiz olması gibi gerekli koşullar yer alır. Bu koşulları sağlamak için mahkum olmak zordur. Bu nedenle pek çok banka bu başvuruları geri çeviriyor. Ancak eski mahkumlara kredi imkanı veren bankalar da elbette vardır. Bu konuda hibe desteği ve İŞKUR desteği çok önemlidir.

Eski Mahkumlara İş Yeri Açma İmkanı

Mahkumların iş bulması zor olsa iş kurması sanıldığı kadar zor değildir. Eski mahkumlara çıkan yeni yasa ile mahkumlara destek sağlanıyor. 50 bin liraya kadar İŞKUR yardımı ile destek veriliyor. Eski mahkumlara sunulan bu imkan herkesi sevindiriyor. Mahkumların iş yeri açmasını sağlıyor. İş yeri açmadan ve kredi almadan önce kurslara gelerek sertifika almaları sağlanıyor.

Mahkumlara 50. 000 TL Kredi
Mahkumlara 50. 000 TL Kredi

Mahkumlara 50. 000 TL Kredi

Eski mahkumlar yaşamda pek çok sorunla karşılaşıyor. Bu sorunların en başında iş bulmak yer alıyor. İş bulmaları zor olan eski mahkumlar iş yeri açmaya yöneliyor. İş yeri açmada destek devletten geliyor. Devlet yeni projeleri ile mahkumların yolunu açıyor. Mahkumlara hibe 50.000 tl kredi veriliyor. Bu kredi sayesinde artık eski mahkumlar oturdukları şehirde iş yerleri açabiliyor. İş yeri açarak kendi işinin başına geçen mahkumların hayata tutunmaları daha da kolay oluyor.

Mahkumlara İŞKUR Desteği Nasıl Sağlanıyor ?

İŞKUR çeşitli projeler imza atan bir kurumdur. Mahkumlara iş kaydı yapan ve iş bulmalarını kolaylaştıran İŞKUR eski mahkumlara çeşitli imkanlar sunarak onların da iş sahibi olmalarını sağlıyor. İş sahibi olmak isteyen milyonlarca mahkuma meslek eğitimleri veriliyor. Bu eğitimlere giren ve başarılı olan kredi başvurusunda bulunuyor. İŞKUR ve Sosyal Çalışma Bakanlığının destekleri ile eski mahkumlara iş sahibi olma yolu açılıyor.

Eski Mahkumlara Devletten Destek

Devletin yeni projeleri arasında yer alan eski mahkumlara kredi birçok kişiyi ilgilendiriyor. Eski mahkumların iş yeri sahibi olmalarında büyük etken olacak bu proje sayesinde mahkumlara 30 bin ile 50 bin arasında destek verilecek. Bu destek mahkumların iş sahibi olmalarında büyük etkendir. Eski mahkumlar artık aylarca hatta yıllarca iş aramak zorunda kalmıyor. Devlet ve İŞKUR ile sunulan bu imkan sayesinde eski mahkumlar daha kolay iş sahibi olacak.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *