En Ucuz Zorunlu Trafik Sigortası Hangisi 2019
7 Kas, 2019 15:08 tarihinde eklendi

En Ucuz Zorunlu Trafik Sigortası Hangisi 2019

En Ucuz Zorunlu Trafik Sigortası Hangisi 2019
En Ucuz Zorunlu Trafik Sigortası Hangisi 2019
En Ucuz Zorunlu Trafik Sigortası Hangisi 2019

En Ucuz Zorunlu Trafik Sigortası Hangisi 2019

En ucuz zorunlu trafik sigortası hangisidir ? Ülkemizde yasalar ile mecburi olarak yapılması zorunlu olan trafik sigortası aslında bir güvencedir. Zorunlu trafik sigortası ile trafikte kim kime zarar verirse kusurlu olan taraf karşıdakinin maddi ve manevi zararlarını bu sigorta aracılığıyla teminat altına alır ve öder. Özellikle ülkemizde gün içinde meydana gelen pek çok trafik kazasına şahit olmaktayız. Bu kazalar nedeniyle sık sık maddi ve manevi zararlar oluşmaktadır. İşte bu zarar ve hasarların oluştuğu noktada devreye zorunlu trafik sigortası güvencesi girmektedir.

Neden Zorunlu Trafik Sigortası Yapılmalıdır ?

Ülkemizde çok sık olarak trafik kazaları meydana gelmektedir. Bu kazalarda ortaya çıkan mağduriyetler nedeniyle trafik sigortası uygulaması ülkemizde yasalar ile zorunlu kılınmıştır. Aslında birçok kişiye gereksiz bir uygulama olarak gözüken zorunlu trafik sigortası uygulaması büyük bir işleve sahiptir. Trafikte yaşanacak herhangi bir olumsuzluk halinde bu sigorta sayesinde maddi ve manevi her konu güvence altına alınmış olacaktır.

Trafik ortamında kimin başına ne gibi bir kaza geleceği hiç belli olmamaktadır. Sizden kaynaklanmasa ile karşı taraftakinin dikkatsizliği size de mağduriyet yaşatabilir. İşte bu mağduriyetin giderilmesi amacıyla trafik sigortası devreye girmektedir. Aslında külfet olarak değil ileriye dönük bir güvence teminatı olarak düşünmek daha sağlıklı olacaktır.

Zorunlu trafik sigortası sayesinde kişiler en azından meydana gelen kaza sonucunda maddi kayıplarını karşılama şansı bulmuş olmaktadır. İstenmeyen bir durumun trafik şartlarında meydana gelmesinden sonra insanlar maddi anlamda trafik sigortası sayesinde kendilerini garanti altında hissedeceklerdir. Bu sigorta ile araçta oluşan herhangi bir hasar veya kaza sonrasında meydana gelen sağlık problemleri ve ölümler için maddi tazminat elde etme şansı doğacaktır. Kazalar nedeniyle insanların yaşadıkları mağduriyetler en az seviyeye indirilmiş olacaktır.

En Ucuz Zorunlu Trafik Sigortası Nereden Yaptırılır ?

Sigorta yaptırmak için oldukça fazla firma seçeneği mevcuttur. Önemli olan sizin işinize en çok yarayacak olan sigorta firmasını bulmaktır. Bu konuda deneyim ve tecrübeye sahip sigorta firmasına yaptırmak hızlı ve kaliteli hizmet almanız için büyük önem taşır.

Teknolojik gelişmelerden önce internetin bu kadar yayılmadığı geçtiğimiz yıllarda sigorta şirketleri bazı bölgelere yetkili bayiliklerini açarak sigorta işlemlerini sürdürüyorlardı. Sigorta yaptırmak isteyen kişilerde bu firmaları tespit ederek fiyat arayışına giriyorlardı. Ancak internetin ortaya çıkardığı gelişmeler sonucunda artık bilgisayarınız başında oturarak çok kısa bir sürede onlarca sigorta firmasının fiyat teklifini tek bir tuşla görebiliyorsunuz.

Bu nasıl mı oluyor? Öncelikle yeniliklere hız kesmeden devam eden sektörler arasında sigorta sektöründe yer almakta. Çünkü geleneksel yöntemlerden çıkılıp farklı oluşumlar ortaya koyulmaktadır. Artık sigorta şirketi olarak hizmet sunan firmaları ve sigorta tekliflerini bir arada sunan ve kullanıcıların büyük işini kolaylaştıran firmalar oluşturulmaktadır. Bu firmalar sadece sigorta şirketi ile sigorta yaptıracak olan kişiyi aynı paydada buluşma vazifesi görürler.

Sigorta yaptıracak olan kişinin talep ve özelliklerini sigorta firmasına iletirler sigorta firmasının verdiği fiyat teklifini de sigorta yaptıracak şahıslara yönlendirirler. Eğer iki tarafta anlaşabildiyse aracı olan bu firma sigortayı yaptırır. Böylece yeni oluşumlar sayesinde sigorta yaptıracak olan kişiler kapı kapı sigorta bayilerini gezmeden fiyatları değerlendirmiş olurlar. İşler daha kolay hale gelmiş ve zorunlu sigorta yaptırmak için gerekli olan ortam kurulmuş olur.

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları Şirkete Göre Farklılık Gösteriyor Mu ?

Prim tutarları şirketlere göre farklılık gösterdiği için sigorta şirketleri arasında bir fark meydana geliyor. Aslında zorunlu trafik sigortasının teminatları tüm şirketlerde aynı olmasına rağmen prim tutarında ortaya çıkan fark şirketler arasında fiyat farkını yaratıyor. Bu nedenle sigorta yaptırmadan önce iyi bir araştırma yapmak ve en uygun fiyata kaliteli bir hizmet sunumunu almalıyız.

En Ucuz Zorunlu Trafik Sigortası Hangisidir ?
En Ucuz Zorunlu Trafik Sigortası Hangisidir ?

En Ucuz Zorunlu Trafik Sigortası Hangisidir ?

2019 yılında en ucuz trafik sigortalarını listelemek yerinde olacaktır. Herkesin sigorta piyasasına dair aklında bir şey belirmesi için bu fiyatlar gerekmektedir. Ancak şunu unutmamak gerekir ki her an ekonomik değişkenler nedeniyle sigorta fiyatları da değişkenlik gösterebilmektedir.

En ucuz zorunlu trafik sigortası yapan şirketleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • HDI Sigorta
 • Koru Sigorta
 • Anadolu Sigorta
 • Sompo Japon Sigorta
 • Ray Sigorta
 • Quick Sigorta
 • Mapfre Sigorta
 • Doğa Sigorta
 • Bereket Sigorta
 • Güneş Sigorta

Bu liste son bir ay içindeki değerler baz alınarak hazırlanmıştır. Ayrıca sigortanın verdiği teklif hesaplanırken otomobiller için alınmış prim tekliflerinin ortalamaları dikkate alınmıştır. Araca verilecek teklif hasar basamağı, araç grubu ve kullanım iline göre farklılık ortaya koyacaktır.

Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırırken Neden Farklı Yerlerden Teklif Almalıyız ?

2008 yılına kadar aslında hiçbir fark yoktu. Tüm sigorta şirketlerinde zorunlu trafik sigortası için belirlenen şartlar ve teminatlar aynıydı. Fakat 2008’den sonra yapılan değişiklikle beraber sigorta şirketleri, müşterilerine ödemeler konusunda birtakım avantajlar sunmaktadır. Bundan dolayı seçeneklerin çok olduğu sigorta şirketleri arasında seçim yaparken avantaj sağladığınız şirkete yönelmeniz yerinde olacaktır.

Ayrıca diğer nedenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Taksitli ödeme seçenekleri
 • Özel indirim veya kampanya seçenekleri
 • Her marka ve modelde ayrı fiyatlandırılma imkanı
 • Sigorta poliçesinde sadece size özel indirimli fiyatlar

 

Bunları dikkate alarak farklı firmalardan fiyat teklifi almak sizin yararınıza olacaktır. Olumsuz durumlar karşısında sizin en büyük destekçiniz olacak sigorta şirketini seçerken mutlaka dikkatli olmalısınız.

Zorunlu Trafik Sigortası Yaptıracağımız Şirkette Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Trafikte başınıza gelecek her türlü olumsuzlukta en önemli şey sigortanız olacaktır. Güven üzerine oluşturulmuş olan sigorta sayesinde sizin kayıplarınız ve karşı tarafın kayıpları karşılanmış olacaktır. Ancak sigortanızı yaptırdığınız şirkete mutlaka önem vermelisiniz. Herkes bu sektörde yer alabilir. Fakat her sektörde olduğu gibi bu sigorta işinde de olumsuz davranışlarda bulunacak kişiler olabilir. Bunun ayrımını yapmak büyük önem taşımaktadır.

Nelere dikkat etmeniz gerektiğini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Sizin isteklerinize karşılık veren bir paket sunmalı.
 • Kendi teklifini sunarken sizin düşüncelerinize önem vermeli.
 • Kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunumu gerçekleştirmeli.
 • Herhangi bir trafikte yaşanacak olumsuzlukta size karşı ekstra görevler üstlendiyse bunları yerine getirmeli.
 • Bir problem ile karşılaştığınızda ilk çözüm sigorta şirketinizden gelmeli.

Bunlara dikkat edilerek sigorta için seçeceğiniz şirkete karar verebilirsiniz. Zor anınızda mutlaka sizin güven duyduğunuz en iyi hizmeti alacağınızdan emi olduğunuz sigorta şirketi ile çalışmalısınız. Bunun içinde çalışacağınız yeri mutlaka araştırarak dikkatli bir şekilde karar vermelisiniz.

Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırmak İçin Hangi Evraklar Gereklidir ?

Aracın geçerli ve güncel olan ruhsatı ilk öncelikli belgedir. Belge seri numarasının açık bir şekilde yer aldığı ruhsatın yanında araç plaka numarası ve aracın sahibi kim ise onun T.C. kimlik numarası bulunmalıdır. Bu bilgiler ve belgeler ile zorunlu trafik sigortası yaptırmak için arabanızın güncel bilgilerine bakılıyor. Bununla birlikte sigorta teklifiniz oluşturulmuş oluyor.

Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırılmazsa Ne Olur ?

Yasalar tarafından zorunlu hale getirilmiş olan trafik sigortasının yaptırılması keyfiyete bağlı değildir. Herhangi bir keyfi durum içermediği için devlet tarafından zorunlu hale getirilmiş bir uygulamadır. Eğer bu sigorta yaptırılmaz ise yasalarda cezaları mevcuttur. Toplum düzenini güvence altına almak adına devlet tarafından trafik sigortası zorunlu hale getirilmiştir. Toplumda yer alan güven ve huzur ortamını sağlamak için yasalarla zorunlu hale gelen trafik sigortası herkes tarafından yaptırılmak zorundadır.

Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırmanın Avantajları Nelerdir ?

Öncelikle bu sigortayı yaptırmadığınız takdirde ilk kontrolde bu açığa çıkar ve ceza alırsınız. Ayrıca bunun dışında trafikte oluşacak bir olumsuzlukta karşı tarafa ve kendinize olan sorumluluğunuz sigorta yaptırdığınız takdirde sigorta şirketine geçecektir. Kendinizi ve malınızı güvence altına alma şansını almış olacaksınız.

Konuyla ilgili detaylı bilgi için : https://www.ahabuldum.com/iletisim/

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *