En Hızlı Kredi Kartı Veren Bankalar
12 Haz, 2019 6:55 tarihinde eklendi

En Hızlı Kredi Kartı Veren Bankalar

En Hızlı Kredi Kartı Veren Bankalar

En Hızlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartı kullanımı günümüzde çok sık tercih edilen ödeme araçlarından biri olmuştur. Anlık para ihtiyacını gidermek için en hızlı kredi kartı veren bankalar hangileridir ? Anlık para ihtiyaçlarını kredi kartı sayesinde gideren vatandaşlar, kredi kartının kolaylığını her geçen gün daha da savunuyor. Çok az bir miktar da olsa faiz olarak sizlere nakit avans ve taksitli avans çekme imkanı da tanıyor. Taksitli nakit avans çekme işlemlerinde taksit sayısı arttıkça üzerinde eklediği ücret de o kadar artmış oluyor. Faize rağmen nakit ihtiyaçlarını bu şekilde karşılayan vatandaş sadece bir değil birçok kredi kartı da kullanabiliyor. Bankalardan kredi kartı almak istiyorsanız öncelikli olarak bankaların kimlere kart verdiğini detaylı bir şekilde öğrenmeniz gerekir. Ticari işletmeler olan bankalar, kredi kartlarını verirken güvenilir kişilere vermeyi tercih ederler. Banka yetkilileri, kredi kartı başvurusu yapan kişinin kredi siciline, kredi notuna ve geçmiş ödemelerine bakar. Genellikle kamu bankaları daha fazla teferruatlı incelerken, özel bankalar ise kredi kartı satabilmek için, kredi notuna bakarak hareket ederler.

Kredi Kartı Başvurusu Sonrası

Kredi kartı başvurusu yapıldıktan sonra son olarak onay aşamasına gelinir. Kredi kartı talebiniz onaylandıktan sonra basımı yapılarak müşteriye ulaştırılır. Bazı bankalar 1 hafta içerisinde kartı gönderirken bazılarının ise gönderme süresi 15 gün olabiliyor. Banka şubesine de giderek kart talebinde bulunma şansınız var. Ancak birçok insan bu işlemi şubeye gidip yapmaktansa online olarak yapmayı tercih eder. Kredi kartı kullanımı günümüzde en çok yaygınlaşan kullanımlardan bir tanesidir.

Bankalar genellikle özel maaş müşterilerine verirken, çalışmayan ev hanımları için de kredi kartı vererek, düşük limitli de faydalanmalarını sağlar. Birçok banka diğer bankalarla yarışarak her müşteriye kısa yoldan kart gönderimi yapabiliyor. Ancak bu durum kart alan müşteriyi de borç batağına sürükleyerek ödemelerde zorluk çıkartabiliyor. Belli bir limit dahilinde gönderilen kredi kartları müşterinin kullanımına göre, limit artışı yaparak müşteriyi rahatlatıyor. Ancak bu durumda harcamaları aşan kişiler, ödemelerde de fazlasıyla zorlanmış oluyor. Genellikle çoğu banka kart talebinde bulunan müşteriyi geri çevirmiyor. Kayıtlı adreslerine gönderim yapıyor. 

Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar
Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

Gerekli olan ve herkes tarafından kullanılan, Türkiye’de en çok kullanılan kredi kartlarından biri olan Axess kart, başvuruda bulunup kartı alarak sizde kampanyalarından yararlanabilirsiniz.

Akbank’a ait olan bu karta sahip olmak için online olarak başvuruda bulunarak, kısa sürede başvurunuzu değerlendirmeye aldırabilirsiniz. Online üzerinden başvuruda bulunduğunuz zaman telefonunuza sms bilgisi veya e-posta gelecektir. Gelen kodla başvuru işleminizi tamamlayarak da kısa süre içerisinden onay gelmesini bekleyebilirsiniz.

Deniz Bank’a ait olan Deniz Bonus kredi kartı bonus özelliği olması nedeniyle alışverişler de daha fazla bonus verme imkanı sunar. Denizbank’ın online sitesi üzerinden kredi kartı başvurusunda bulunarak hemen sonuç almaya başlayabilirsiniz.

En çok tercih edilen diğer bankalardan bir tanesi de Garanti Bankasıdır. Bünyesinde bulundurduğu bonus kart ile, anlaşmalı olarak çalıştığı noktalarda yapılan alışverişi taksitlendirerek müşteriye ödeme kolaylığı sağlar. Bazı yapılan alışverişleri ise, bir sonraki aya erteler. Garanti Bankası kredi kartı başvurusu için ister şubeye gidip bu işlemi halledebilir ister, ister garanti uygulamasından kısa sürede başvuruda bulunabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası en çok ATM bulunan bankalardan bir tanesidir. Maxiumum kartı hızlı sürede başvuru kabul ederek, kısa süre içerisinde cevap gönderir.

ING Bank, TC kimlik numaranız ile başvuruda bulunabileceğiniz bu banka, sizlere avantajlı kartlarından bir tanesini önererek kredi kartı almanıza yardımcı olur.

Kredi Kartı Borcu Ödeme Hakkında

Kredi kartı aldıktan sonra aşırı derecede harcama yapıp ödeyemez durumda iseniz, bankalar size asgari ödeme seçeneği sunarak sizi biraz da olsa rahatlatır. Bu durum yaptığının harcamanın çok daha azı kadardır. Sürekli olarak asgarisini ödeyebilirsiniz ancak nakit avans çekme işlemi yapamazsınız. Çünkü bir süre sonra banka sürekli olarak asgari ödeme yaptığınız için nakit avansa kapatır. Ancak borcun tamamını ödeyip tekrar nakit avansa açtırabilirsiniz. Diğer bir ödeme kolaylığı ise, yapılandırma işlemidir. 90 gün boyunca kartınıza herhangi bir ödeme yapmazsanız, avukatlık olmamak adına banka size böyle bir kolaylık sağlar. Ancak yapılandırma yapınca banka kredi kartını borcun tamamı ödeninceye kadar kapatır. Bu durumda siz istediğiniz kadar taksitlendirme işlemi yaparak borcunuzu ödeyebileceğiniz tutar da ödeyerek kapatabilirsiniz. Tekrar kullanmak için de ne yazık ki borcun hepsinin bitmiş olması gerekir.

Genellikle 90 günü geçmeden yapılan ödemeler de banka size süre tanıyabilir. Ancak 90 günü geçtikten sonra otomatik olarak avukatlık olursunuz. Bu durumda borcunuz iki katı artar ve eliniz de bulunan mallara da haciz gelme riski artmış olur. Böyle bir durumla karşılaşmamak için her ay yaptığınız harcamalara dikkat etmeniz ve mutlaka ekstrelerinizi incelemeniz gerekir. En azından ne kadarlık bir harcama yaptığınız daha kolay takip edebilirsiniz. Bu şekilde her ay belli bir miktar ayırarak kart borcunuzu daha kolay takip etme şansı yakalarsınız.

Daha fazla bilgi için : https://www.ahabuldum.com/iletisim/

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *