Düz Kaş Nasıl Alınır ?
27 Haz, 2019 5:43 tarihinde eklendi

Düz Kaş Nasıl Alınır ?

Düz Kaş Nasıl Alınır ?

Düz Kaş

Son yıllarda en çok kullanılan kaş modeli düz kaş modelidir. Çünkü düz kaşlar suratı kare şeklinde olan tüm kadınlarımızın kullanacağı kolaylıkta bir kaş modelidir. Bakalım düz kaş hakkında sizlere neler aktarabiliriz.

Düz Kaş Nasıl Alınır ?

Tabii ki her şeyden önce kaşın alınış tekniklerini bilmemiz gerekiyor. Bunun için her önümüze gelen kuaförlere kaşımızı emanet etmemeliyiz. Çünkü kaşlarımız yüzümüzü görsel anlamda güzel gösteren en öneli bölgedir ve alınma şekli de bir o kadar önemlidir. Bunun için kaşımızın düz olmasını istiyorsak ve şekli tamamen farklı ise biraz sabır gereklidir. Kaş alma tekniğini bilmek de bir o kadar önemli bu durumda. Şöyle sıralayabiliriz;

  • Şekil vermek için kaşınızın en başından başlayıp sonuna kadar çizgi çekin. Bu kaşınızın şeklini rahatlıkla vermenize yardımcı olacaktır.
  • Kaşınız kavisli ise kavislerin düz hale gelmesi için önce tüylerinizin uzaması gerek. O bölgelerde kaşınız uzayana kadar bekleyin. Çıkmasını beklediğiniz yeri kalemle çizip dolmasını bekleyebilirsiniz
  • Kavisten kurtulup direk düz hale getirmek için ise ucundan alım yapmalısınız. Bunu aşağı kısımdan alarak yapabilirsiniz.
Düz kaş nasıl alınır ?
Düz kaş nasıl alınır ?

Düz Kaş Kimlere Yakışır ?

Düz kaşlar çenesi uzun ve yüzü ince olan hanımlarımızın yüzünü daha da yaygın gösterdiği için pek beğenilmiyor. Onun haricinde yüzü toplu, kemikli hanımlarımız dilediği gibi kullanabilir. Yüzüne gidecek olan hanımlarımız modası hiç geçmeyecek bu kaş modelini yaptırmak için bir an önce harekete geçmelidir.

Yüzleri Kare Olanlar Nasıl Model Kullanabilirler ?

Hanımlar biliyoruz ki tercih ettiğimiz kaş modelleri yüzümüzün ifadesini direk olarak değiştiren etkenler. Bu yüzden hangi kaş modelini kullanacağımızı bilmemiz gerek. Nasıl kaş modelleri varmış bir değinelim.

Seyrek ve ince kaşlar: Bazı hanımlarımızın ne yazık ki çok dolgun ve belirgin kaşları olmayabilir. Bu tip kaşlara sahip olan hanımlarımız çok hafif kaş farından yardım alabilirler.

Yüksek kavisli kaşlar: Bu kaş tipi her ne kadar bakışlarınızı keskin ve sert hale getiriyor ise bir o kadar da asi durmanıza yardımcı olan bir auraya sahip. Bu kaş modeline sahip olmak için kaşımızın en üst tarafından kaş alımı yapmak zorundayız. Böylece gözleriniz olduğundan çok daha büyük gözükecektir.

İnce kaşlar: İnce kaşlar yüzü geniş ve büyük göstermek için iyi bir seçenektir. Bu kaş modellerini oluşturmak için kaşınıza çok fazla işlem uygulamanıza gerek kalmaz. Hele doğal hali böyleyse hiç dokunmayın bile.

Kısa kavisli kaşlar: Bu tarz kaş tipleri yüzünüzü daha toplu ve yuvarlak göstermeye yardımcı olur. Bu görünüşe sahip olmak için kavisinizin bittiği yerden alım yapmanız yeterli olacaktır.

Kalın kaşlar: Ekstra kalın kaşlar her zaman dikkat çeker. Bunun için göz yapınız önemlidir tabii ama kaşlarınızın kalın olması her zaman bir adım öndesinizdir demektir hanımlar. Ufak kıvrımlaştırma işlemlerini yapmanız çok daha güzel durması için yeterli olacaktır.

Genel olarak baktığımızda kaşınızın modeli ile birlikte kaşlarınız ve gözleriniz arasındaki mesafe, kaşın seyrekliği, alınış şekli gibi birçok etken yüzünüzün ifadesini belirler. Kaşlarımızı da yüzümüzdeki aksesuarlarmış gibi düşünebiliriz. Doğru alınmış ve iyi şekil verilmiş kaş sizleri her zaman olduğunuzdan daha iyi gösterir. Genel olarak yapılan hata insanların yüz şekline göre verilmiş kaş modellerinin bizlere yakışacağını düşünmektedir. Bizim doğal kaş tiplerimiz aslında bize ne çok yakışan kaş modelleridir. Başkasındaki kaş bizlerde onda durduğu gibi durmayabilir.

Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri

Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri
Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri

*Yuvarlak yüzlü hanımlarımız çok hafif köşeli olacak şekilde keskin açı ile gelen kaş modellerini tercih edebilirler. Bu modeli seçtiklerinde yüz hatları ve bakışları daha da fazla belirginlik kazanacaktır. Genelde bu yüz tipine sahip olan hanımlarımız kaşları için kontur işlemini de yaptırmayı tercih edebilirler.

*Hafif çenesi uzun ve kemikli hanımlarımız en büyük hatayı en trend olan kalın kaş modelini yaptırmakla hata ediyor. Çok üzgünüm hanımlar fakat bu çene kısmınızı daha da belirgin gösterecektir. Dolayısıyla daha az kalınlıkla ve kontrol altında tutacağınız kaş modelleri sizleri daha güzel gösterecektir.

*Oval şeklinde bir yüze sahip olan hanımlarımız her iki tarafı da eşit ve dengeli olan kaş yapısını yapmaya özen gösterebilirler. Tabii ki kaşlar hiçbir zaman eşit olmaz fakat o eşitsizliği en aza indirmeye çalışmalıdırlar. Başlangıç kısımları uç kısımlara göre daha belirgin olmalıdır. Yavaş yavaş uç kısımlara göre de kalınlık incelmelidir.

*Kare yüzlü olan hanımlarımız talihsiz olduklarını düşünebilirler çünkü bu yüz hattına sahip olanlara kaş şekli vermek diğerlerine nazaran daha zordur. Yüz hatları keskin olduğundan dolayı rica ediyorum kavisten vazgeçip yuvarlak şekilde dengelesinler. Özellikle yukarı kısma doğru olan tarafların fazla alınmaması gerekmektedir.

*Uzun yüz şekline sahip olan hanımlarımız yüz şekilleri uzun olduğundan kaşları yatay ve biraz da yuvarlak olmalıdır ki dengeyi koruyabilin. Kaşlarının bitiş yerini gözlerinin dış köşesinden biraz daha geride tutarak bu dengeyi sağlayabilir ve güzel bir görünüme sahip olabilirler.

Kaşlar Hakkında Birkaç Tavsiye Verecek Olursak ;

  • Eğer çok fazla çatık kaşlı görünmek istemiyorsanız ortası çok kapalı kaş aldırmayın. Bu sizi her zaman olduğunuzdan daha sert bakışlı gösterir.
  • Olduğundan biraz daha ortasını açarsanız burun yapısını ortaya çıkarmış olursunuz. Kaşlarınızı kökünden değiştirmeye kalkmayın.
  • Kaşlarınızın eğik yapısı neredeyse oradan başlanarak düzeltilmelidir. Eğer kökünden değiştirmeye kalkarsanız şeklini tamamen bozma riskinizi arttırırsınız.
  • Gözleriniz küçük ise yay şeklinde almayın. Bu modeli uyguladığınızda gözleriniz olduğundan da küçük gözükür.
  • Eğer kaşlarınız çok sert köklü ve kalın yapılı değilse makas kullanmanızı tavsiye etmem. Bu kökten daha fazla kaş çıkmasına sebep olabilir. Her şeyden önce işi uzmanından yardım alarak yaptırmanızı tavsiye ederim.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *