Doğal Kahve Maskesi Tarifleri
4 Haz, 2020 7:08 tarihinde eklendi

Doğal Kahve Maskesi Tarifleri

Doğal Kahve Maskesi Tarifleri

Doğal Kahve Maskesi Tarifleri

Cilt güzelliğinin en etkili formülü cilt hücrelerini harekete geçirmektir. Zaten güzellik ürünlerine de baktığımızda hep “yenileyici, hücre üretimi, harekete geçiren” vb. gibi başlıklar görürsünüz ki bu tesadüf değildir. İşte bu noktada kahve, cilt hücrelerini ve ciltteki kan akışını harekete geçirmek için harikadır! Bu yazıda verdiğimiz doğal kahve maskesi tarifleri, içerdiği yüksek antioksidan ile cildinizi yaşlanma ve kırışıklıklara karşı korurken, aynı zamanda ciltteki kan akışını artırarak cilt yenilenme sürecini destekleyecek.

Doğal Kahve Maskesi Tarifleri
Doğal Kahve Maskesi Tarifleri

Dikkat! Kahve maskesi tariflerinde cildinizde alerjiye neden olabilecek herhangi bir ürün varsa söz konusu maskeyi kullanmayınız. Kahve maskelerinden herhangi birini kullanmanız sonucu cildinizde bir iritasyon meydana gelmemesi için önceden bileğinize biraz sürerek test ediniz.

Kahvenin Faydaları Neler ?

 • Başlamadan önce kahvenin faydalarına kısaca değinelim. Antioksidan zenginliğiyle tanıdığımız kahvenin cilde faydaları kısaca şöyle:
 • Göz altı torbalanmalarına ve göz altı halkalarına karşı iyi gelir. Bu bölgede toplanan kanın dağılmasını kolaylaştırır. (Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer yazımızı okuyarak daha geniş bilgi sahibi olabilirsiniz).
 • Cildi temizler ve daha pürüzsüz bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur.
 • Kan akışını hızlandırarak cildi sıkılaştırır.
 • Yorgun cildi canlandırmada ve cilde parlaklık kazandırmada etkilidir.

1. Besleyici, Pürüzsüzleştiren Kahve Maskesi

Bu maske başlığının böyle uzun olmasının bir sebebi var! Şimdi tarifini vereceğimiz kahve maskesinin içinde yok yok! Cilt için sunduğu bakım ve besleyici etkinin yanı sıra kahve sayesinde cildinizi canlandırıp hücrelerinize adeta “Uyan!” diyecek.

Malzemeler

 • 2 çay kaşığı Türk kahvesi telvesi (kahvenizi içtikten sonra kalan)
 • 1 çay kaşığı taze limon suyu (cildiniz çok hassas ise bunu eklemeyin)
 • 1 çay kaşığı kakao tozu
 • 1 çay kaşığı bal
 • Krem kıvamına gelinceye kadar süt

Kullanımı

Kahve ve kakaoyu süt ile karıştırıp limon suyun ekleyin. Daha sonra balı katıp krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Eğer çok katı ise biraz daha süt ekleyebilirsiniz. Daha sonra temiz bir fırça ya da parmaklarınız ile cildinize uygulayın. 10 dakika kadar beklettikten sonra bol suyla yıkayın.

Haftada 1 defadan fazla uygulamamanız tavsiye edilir.

2. Kuru Ciltler için Kahve Maskesi

Kuru bir cilde sahipseniz zeytinyağlı kahve maskesi size aradığınız çözümü sunuyor olabilir. Kahve ile cildinize canlılık katarken, zeytinyağının bol E vitmainli güzelleştirici etkisiyle de cildinizi nemlendiriyor ve kolajen üretimini destekliyor olacaksınız.

Malzemeler

 • 1 çay kaşığı Türk kahvesi telvesi (içtikten sonra kalan)
 • 1 tatlı kaşığı doğal zeytinyağı

Bu basit karışımı yüzünüze ve boynunuza doğru uygulayın. 10 dakika kadar beklettikten sonra bol suyla duyulayın. Haftada 1 defadan fazla kullanmanız tavsiye edilmez.

Yoğun cilt bakımı ve parıltı için Yoğurt Maskesi Tarifleri adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *