Cepten 5 Dakikada Kredi Veren Bankalar
6 Ağu, 2019 12:21 tarihinde eklendi

Cepten 5 Dakikada Kredi Veren Bankalar

Cepten 5 Dakikada Kredi Veren Bankalar

Cepten 5 Dakikada Kredi Veren Bankalar

Cepten 5 Dakikada Kredi Veren Bankalar
Cepten 5 Dakikada Kredi Veren Bankalar

Krediler, hemen herkesin belli dönemlerde başvurduğu yöntemlerden biridir. İhtiyaçlar, acil durumlar ve nakit gereksinimi gibi çeşitli sebeplerle krediler çekilmektedir. Her bankanın kredi prosedürü farklı olmakla birlikte temel mantık aynıdır. Çekilen miktar belli bir vadede belli bir faiz oranı uygulanarak taksitlerle geri ödenir. Eskiden kredi başvuruları oldukça uzun ve zor bir süreci kapsıyordu. Öncelikle şubeye gidilir. Kredi için başvuru yapılmak istendiği iletilir. Ardından birçok evrak istenir ve birçok evraka imza atılırdı. Peki cepten 5 dakikada kredi veren bankalar gerçekten var mı ?

Günümüzde ise bu gibi uzun işlemlere gerek kalmadan kredi çekilebiliyor. 5 dakika da cepten kredi birçok bankanın uygulamasıdır. Son derece basit işlemlerle kredi sahibi olunabilir. Elbette, her bankanın cepten kredi başvurusu ufak farklar ile işler. Kısa mesaj yolu ile başvurulacağı gibi akıllı telefonlardan söz konusu bankanın internet sitesine girilerek de başvuruda bulunulabilir. Bu konuda hiçbir bilgisi olmayanlar bankaların müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek de konuyla ilgili yardım alabilirler.

5 Dakikada Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Banka şubesine gitmeden internet üzerinden ya da kısa mesaj yolu ile kredi başvurusunda bulunur. Kredi istenen bankaya karar verildikten sonra bankanın hızlı kredi için sunduğu seçeneklere bakılır. Hangi yolla kredi başvurusu yapılacaksa o yöntemle başvuru yapılır. Yapılan talep anında bankaya iletilir. Kısa yolla kredi talebinde TC Kimlik No ve aylık net gelir gibi kısa bilgiler istenir. Bu bilgiler girilerek kredi başvurusunda bulunmuş olunur. 5 dakika gibi kısa sürede kredi sağlayan bankalar farklı seçenekler sunarlar. Kredi çekecekler istedikleri yöntemleri kullanarak başvuruda bulunabilirler. Mesaj bankaya ulaştıktan sonra 5 dakika içinde kişiye mesaj gönderilir. Kredi başvurusu onaylanır.

5 Dakikada Cepten Kredi Çekmek için Belli Şartlar Var Mı ?

5 dakika da kredi çekmek için de belli şartlar aranmaktadır. Zira, yöntem farklı olsa da banka kredi vereceği kişide bazı kriterler aramaktadır. Şartlar şunlardır;

 • Kişi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalıdır.
 • 18 yaşından büyük olmalıdır.
 • Öncelikle kişinin kredi notunun yüksek olması gerekmektedir.
 • Kişinin kredi sicilinin temiz olması gerekir.
 • Banka borcu nedeniyle var olan maşında haciz bulunmamalıdır.
 • Banka işlemleri sebebiyle icralık olmamalıdır.
 • Bankalar ile daha önceki dönemlerde çalışmış olması şartı da aranmaktadır.
 • Kişi kredi kartı sahibi ise ve diğer ödemelerinde gecikmelerin olmaması şarttır.
5 Dakikada Cepten Kredi Çekmek için Belli Şartlar Var Mı ?
5 Dakikada Cepten Kredi Çekmek için Belli Şartlar Var Mı ?

Bu şartların hepsi bütün bankaların aradığı önemli şartlardır. Bu şartlar sadece 5 dakikada cepten kredi kullanmak için söz konusu değildir. Kişi şubeye de gitse kredi çekebilmek için bu şartlar aranmaktadır. Bu şartlardan birinin olmaması bile kredinin onaylanmamasına neden olabilir. Sonuç itibariyle banka hangi yöntemle kredi verirse versin kredinin geri ödenmesini garanti altına almak ister. Yukarıda belirtilen bazı şartlar kredi geri ödenmesi açısından risk anlamına gelmektedir. Dolayısıyla hiçbir banka yüksek risk içeren kişilerle çalışmak istemez.

Bu noktada kişi eğer; 5 dakikada cepten kredi kullanmak istiyorsa şartlara dikkat etmelidir. Söz gelimi; kredi notunu düşürecek eylemlerden kaçınmalıdır. Bunun için var olan borçlarını düzenli bir şekilde ödemesi gerekir. Kredi kartı varsa en azından asgari borcunu ödeyebilir. Mevcut borçları kapatması da kredi notunu yükseltir. Bu ve bunun gibi önlemler alınarak bu gibi olumsuzlukların önüne geçildiğinde sorunsuz bir şekilde kredi kullanılabilir.

Banka Şubesine Gitmeden Kredi Talebinde Bulunmak

Kredi denilince insanların yaşadığı en büyük zorluk şubeye gitmektir. Bankaların yeni uygulamaları sayesinde kredi çekecek kişilere inanılmaz kolaylıklar sağlanıyor. Kişiler şubeye gitme zahmetinde bulunmadan kredi çekebiliyorlar. Aynı zamanda insanların kredi çekmeleri yalnızca 5 dakika gibi kısa bir zamanda gerçekleşiyor.

Bol İmza Gerektiren Evraklara Son

Kredi çekme işlemlerinde kişileri zorlayan hususlardan biri de imzalanacak sayfalar dolusu evraklardır. Şubeye gidildiğinde kişi, memurun verdiği küçük kitapçık şeklindeki sayfaların her birine tek tek imza atar. Bu işlem kişilerin zamanını almasının yanı sıra kişiler için sıkıntı verici bir durumdur. Ancak; artık bol imza dönemi sona erdi. Çok daha kolay ve pratik bir şekilde kredi alınabiliyor. Zaman kaybetmeden ve stres yaşamadan kredi sahibi olmak mümkün.

Ödeme Planları için Örnekler

Tüm bankalar online kredi için ödeme planları örnekleri sunmaktadır. Ödeme planlarında bankalar yaptıkları kredi tekliflerini kişilerle paylaşırlar. Böylece, kredi çekmek isteyen kişiler, ne kadar krediye ne kadar ödeme yapacaklarını öğrenmiş olurlar. Bunun yanı sıra; bankalar arasında karşılaştırma yapma şansını yakalarlar. Kişi, bankalar hakkında bilgi edinirler ve istedikleri bankayı tercih ederler.

Hangi Bankalar 5 Dakikada Kredi Veriyor ?

Kolay ve pratik olarak kredi sunan birçok banka bulunmaktadır. İşte o bankalar;

Hangi Bankalar 5 Dakikada Kredi Veriyor ?
Hangi Bankalar 5 Dakikada Kredi Veriyor ?

Garanti Bankası

Garanti Bankası, yüzde 1,29’dan başlayan oranlarla kredi teklifleri sunmaktadır. Garanti Bankası’ndan alınacak kredi miktarı arttıkça faiz oranı düşmektedir. Bu da kişiler için büyük bir avantaj anlamına gelir. Garanti Bankası’nda kredi çekmek isteyenler; iki yöntem kullanabilirler. Bunlar; Garanti İnternet Bankacılığı ve Garanti Cep uygulamasıdır.

Akbank

Akbank, 20 Bin TL’ye kadar bir belge talep etmeden ve imza zorunluluğu olmadan kredi vermektedir. Akbank’tan kredi çekebilmek için üç farklı yöntem sunulmaktadır. Kişi, istediği her yöntemle kredi başvurusunda bulunabilir. Aynı zamanda, 444 25 25 numaralı müşteri hizmetleri aranarak konu ile ilgili detaylı bilgi edinilebilir.

 • Akbank Direkt Mobil Bankacılık
 • Akbank Direkt İnternet Bankacılığı
 • Akbank internet sitesi üzerinden Akbank Direkt Kredi Formu doldurmak

QNB Finansbank

QNB Finansbank’tan 30 Bin TL’ye kadar kredi çekilebilir. Üstelik çok kısa sürede kolaylıkla kredi çekilebilmektedir. Bankanın faiz oranları yüzde 1,26’dan başlamaktadır. Verilen kredilere 36 aya kadar uzayan vadeler sunulmaktadır. Kredi başvurusu yapmak için;

 • QNB Finansbank internet bankacılığı
 • QNB Finansbank mobil bankacılık
 • QNB Finansbank online kredi başvuru formu doldurulabilir.

Bunun yanı sıra; 0 850 222 0 900 numaralı telefon aranarak müşteri hizmetlerinden detaylı bilgiler alınabilir.

İş Bankası

25 bin TL’ye kadar kredi veren İş Bankası 48 aya varan vade seçenekleri de bulunmaktadır. Bankanın faiz oranları yüzde 2,60 oranından başlamaktadır. İş Bankası’ndan iki farklı yöntemle kredi alınabilmektedir. İş Bankası İnternet Bankacılığı ve İş Cep Mobil uygulaması kullanılabilir.

Denizbank

Vade süresi 36 aya kadar uzayabilmektedir. Yüzde 3,14’ten başlayan faiz oranları sunulmaktadır. Açık Deniz İnternet Bankacılığı ve Açık Deniz mobil uygulama ile kredi başvurusunda bulunulabilir.

Odeabank

Odeabank’a kredi başvurusunda bulunanların kredileri onaylandığında paralar anında kişinin hesaplarına yatmaktadır. 36 aya varan vadeler ve yüzde 3,1 faiz oranlarıyla kredi sağlanmaktadır. Üç farklı yöntemle kredi başvurusu yapmak mümkün;

 • Odeabank internet bankacılığı
 • Odeabank mobil bankacılık
 • Odeabank internet sitesine giriş yapılarak form doldurulabilir.

ING Bank

ING Bank, müşterilerine 10 bin TL’ye 36 ay vadeli online kredi teklifi sunmaktadır. Bu teklifte faiz oranı yüzde 1,50, aylık ödemeler ise 449 TL olmaktadır. 10 bin TL değerindeki kredinin geri ödemesi 16 bin 195 TL’ye denk gelmektedir. ING Bank internet bankacılığı ve ING Bank mobil cep telefonu uygulaması ile anında kredi talebinde bulunulabilir.

Cepteteb

Cepteteb bankası da şubeye gerek kalmadan kredi olanağı sunan bankalar arasındadır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Yapılan Yorumlar

 1. Abdullah

  Acil kredi lazım

  • access_time 10 Eki 2020, 11:20
  • Cevapla
 2. Abdullah

  Acil kredi lazım 30000

  • access_time 10 Eki 2020, 11:21
  • Cevapla