Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır ?
15 Ağu, 2019 9:48 tarihinde eklendi

Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır ?

Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır ?
Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır ?
Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır ?

Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır ?

Günümüzde teknoloji hızla gelişiyor. Teknoloji gelişerek insanlığa faydalı şeyler üretmeye devam ediyor. İnsanlar her şeye bir çözüm bulmaya başlıyor. Bu da internet ve teknoloji sayesinde oluyor. Dünyanın her yerine anında ulaşım ve haberleşme yapılabiliyor. Dünya üzerinde insanlar tek bir oyunla birbirlerine seslenebiliyor. Aynı zamanda teknoloji ile her gün cep telefonlarına bir yenisi ekleniyor. Cep telefonlarının özellikleri insanları şaşkına çeviriyor. Her gün yeni özellik eklenen telefonlar herkesin beğenisi toplanıyor. Peki arama yönlendirme nasıl yapılır ?

Ulaşılamayan Telefonlara Son

Cep telefonları her an elimizde. Telefon kullanımı son zamanlarda hiç olmadığı kadar arttı. Telefonlar artık sadece konuşmak ya da mesajlaşmak için kullanılmıyor. Farklı birçok nedenle telefon kullanılabilir. İnternet, sosyal medya, fotoğraf paylaşımı ya da oyunlar telefonların kısa sürede şarjının bitmesine neden oluyor. Şarj bittiğinde sizi arayan kişiler size ulaşamıyor. Bu durum acil aramalar için hiç iyi olmayabilir. Aradığınız kişiye ulaşılamıyor sesi geldiğinde şarjın bittiği ya da telefonun kapalı olduğu akla gelir. Bu doğru bir düşüncedir. Ancak şarj imkanının olmadığı yerlerde ya da ani elektrik kesintilerinde telefonunuzu yönlendirerek arayanların her zaman size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Arama Yönlendirme Nedir ?

Arama yönlendirme ulaşılmayan numaraları sorununu ortadan kaldırır. Arama yönlendirme işlemi sayesinde her zaman aktif bir numaraya kendi numaranızı yönlendirme yapabilirsiniz. Yönlendirme işlemleri gelişen teknolojik yeniliklerinden biridir. Şarjınız bittiğinde ya da telefonunuz kapandığında artık dert etmeyin. Aramayı yönlendirme işlemi ile sizi arayan numaralar yeni bir telefona yönlenir. Bu işlem oldukça pratiktir. Özellikle iş yeri sahiplerini ya da patronları yakından ilgilendirir. Seyahatlerde ya da telefonun şarjı bittiği an veya telefon çekmediğinde sizi arayan numaralar başka bir numaraya yönlendirilir. Bu sayede kim sizi ararsa diğer numaradan da kolayca ulaşabilir.

Arama Yönlendirme İçin Ne Yapılmalıdır ?

Herkes ulaşılır olmak ister. İş dünyası için bu durum oldukça önemlidir. Her an ulaşılmak ve her şeyden haberdar olmak artık çok basit. Bunu yapabilmek için aramanızı yönlendirmek gerekir. Haberleşme için telefonların sürekli açık olması gerekiyor. Ancak bu durum her zaman mümkün değildir. Aniden şarj bitebilir ya da telefon kapanabilir. O anda yapılan görüşmeler önemli bir konuda olabilir. Bu durumda yapılacak işlem arama yönlendirmedir. Bunun yapılması için farklı yollar vardır. Bu yolları kullanarak arama yönlendirmeyi hızlıca ve kolay biçimde yapabilirsiniz.

Arama Yönlendirme Yapmanın Birinci Yolu

Arama yönlendirme işlemi telefondan basitçe halledilebilir. Akılı telefonlarda pek çok özellik bulunur. Bu özellikler arasında arama ayarları da vardır. Arama yönlendirme özelliği bulunan telefonlarda sıkıntısız yapılan bu işlem basittir. Herkes kolayca yönlendirme yapabilir. Telefon menüsünden ayarlar kısmı açılır. Ayarlar kısmında arama yönlendirmesi hemen karşınıza çıkar. Ancak bazı telefonların özellikleri farklı olduğundan bu özellik diğer ayarlar bölümünde kalmış olabilir. Eğer öyleyse diğer ayarları seçerek yönlendirme kısmına basın. Menüler ya da telefon ayarlarından bunu yapmak istemeyenler diğer yolları tercih edebilir.

Telefonların Arama Bölümünden Yönlendirme Yapma
Telefonların Arama Bölümünden Yönlendirme Yapma

Telefonların Arama Bölümünden Yönlendirme Yapma

Telefon ayarlar bölümünden yönlendirme ile uğraşmak istemeyenler ya da buradan bu işlemi yapamayanlar telefonların arama kısmından kolayca bu hizmeti alabilir. Arama yönlendirme tüm hatlarda bulunan bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Oldukça güzel bir kullanım içeren bu özellik telefon kapalıyken ya da meşgul ile telefonu başka numaraya hızlıca yönlendiriyor. Telefon arama tuşlarından * 21 i tuşlayıp yönlendirilecek numarayı girip sonuna # işaretini tıklayıp bu işlemi hemen yapmış olursunuz. Anında yönlendirme aktif hale geliyor ve istediğiniz numarayı yönlendirmiş oluyorsunuz.

Telefon Yönlendirme Çeşitleri

Cep telefonlarına her daim ulaşım sağlamak isteyen bireyler yönlendirme yaparak başka numaraları aktif hale getirebilir. Bu işlem oldukça kısa ve basittir. Cep telefonu yönlendirmesi ile bunu başarabilirsiniz. Telefon numarası yönlendirme için farklı seçenekler vardır. Her zaman kapalı iken yönlendirme yapılmayabilir. Telefonunuz meşgulken de bu işlemleri hemen yapabilirsiniz. Yönlendirme yapılırken ihtiyaca göre bu durumu belirleyebilirsiniz. Meşgul ya da kapalı gibi çeşitleri olan yönlendirmenin her çeşidi ihtiyaçlara cevap verir. Teknolojinin verdiği imkanları her alanda değerlendirip kullanabilirsiniz. Cep telefonlarında da binlerce özellik bu sayede geldi. Arama yönlendirme bunlardan sadece birisidir.

Vodafone Kullanıcıları Arama Yönlendirmeyi Nasıl Yapıyor ?

Aramalarını yönlendirip her zaman ulaşılır olmak isteyenler tüm operatörlerde bunu yapabilir. Vodafone kullanıcıları isterse telefonlarından isterse de arama kısmından hızlıca yönlendirme ayarlarını görebilir. Bu operatör kullanıcıları * 21 i tuşlayarak başında sıfır olan numarayı girebilir. Numara girildikten sonra sadece ulaşılmayan anlar için onay vermek için **61* tuşlanır. Aramaların yönlendirme ayarlarını kapatmak ve iptal etmek için aynı şekilde *21 tuşlanır ve onay verilerek işlem tamamlanır. Arama yönlendirme ile istediğiniz her an telefonunuz açık olur ve numaralar yönlendirilir. Böylece her an haberleşme sağlanmış olur.

Arama Yönlendirmeye Neden İhtiyaç Duyulur ?

Özellikle iş yaşamında telefonlar hep meşguldür. Şirketlerde ya da kurumlarda telefonların birbirine aktarımı yapılır. Aynı şekilde cep telefonlarında da çeşitli aktarmalar yapılır. Arama aktarma işlemleri telefonların meşgul ya da kapalı durumlarında ulaşılmayı sağlar. Herkes her zaman kolayca ulaşılır. Çünkü iş yaşamında adeta telefon trafiği yaşanıyor. Telefon trafiğinde telefonların meşgul olması söz konusudur. Bunun önüne geçmenin ve telefon aktarmanın kısa bir yolu var. Bu yol aramayı aktarmaktan geçiyor. Dakikalar içinde arama aktarması yaparak hemen aktif bir numara yazabilirsiniz. Sizi arayanlar her zaman size ulaşabilir.

Arama Yönlendirmede Operatör Önemli Mi ?

Arama Yönlendirmede Operatör Önemli Mi ?
Arama Yönlendirmede Operatör Önemli Mi ?

Operatörlerin tamamında arama yönlendirme işlemleri yapıldığından operatör pek önemli bir unsur değildir. Günümüzde her operatörün bir arama aktarma menüsü ya da ayarı bulunur. Bu ayarlar kısmında olabileceği gibi arama kısmında da bulunabilir. Bu nedenle cep telefonunuza kısa yoldan yönlendirme açabilirsiniz. Açılan yönlendirme istediğiniz anda iptal de edilebilir. *21 tuşları ve son # tuşu bu konuda sizlere yardımcı oluyor. Araya aktarma yapacağınız numarayı yazarak işlemi yapabilirsiniz.

Telefona Uygulama Yükleyerek Arama Yönlendirmesi Yapmak

Telefonlarda ayarlar ya da arama kısmı ile bu işlemi yapmak istemeyenler olabilir. Bu işlem için internette pek çok uygulama bulunuyor. Uygulamaları inceleyerek istediğiniz arama uygulamasını telefona yükleyebilirsiniz. Play hizmetlerinden telefon yönlendirme ya da arama yönlendirme olarak arama yapabilir ve anında bu programları görebilirsiniz. Program ya da uygulama indirerek numaraları girebilir, istediğiniz yönlendirmeleri kısa zamanda yapabilirsiniz. Böylece telefon ayarları ya da aramaları ile uğraşmaya da gerek kalmıyor. Uygulama ve programlar bu işlemi hemen hallediyor.

Yönlendirme Programları İle Artık Hep Ulaşılır Olun

İnternette binlerce program yer alıyor. Bu programlar arasından arama aktarma programları da dikkat çekiyor. Akıllı telefonlara saniyeler içinde yüklenen bu program ile telefonunuz kapalı iken bile ulaşılır olabilirsiniz. Ulaşılır olmak artık çok kolay. Yönlendirme programları ile sizi arayanlar her zaman ulaşabiliyor. Programlarda meşgul veya kapalı gibi yönlendirme seçenekleri de mevcuttur. Pek çok program ve uygulama ile yönlendirmeyi kolayca yapabilirsiniz. Ulaşılabilirlik için sizler de ister ayarlardan ister arama menüsünden ister yönlendirme programlarından yararlanabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için : https://www.ahabuldum.com/iletisim/

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *