7 Adımda Yüzü ince Gösteren Makyaj Hilesi
10 Haz, 2020 13:38 tarihinde eklendi

7 Adımda Yüzü ince Gösteren Makyaj Hilesi

7 Adımda Yüzü ince Gösteren Makyaj Hilesi

7 Adımda Yüzü ince Gösteren Makyaj Hilesi

7 Adımda Yüzü ince Gösteren Makyaj Hilesi
7 Adımda Yüzü ince Gösteren Makyaj Hilesi

7 adımda yüzü ince gösteren makyaj hilesi ve daha fazlası bu makalede ! Kadınlar artık bu konuda fazlaca uzman sayılırlar. Birbirinden farklı makyaj hileleri, artık yüzünüzü olduğundan daha başka göstermeye yetip artıyor. Çoğumuz makyajsız bir gün geçirmeyi bırak, markete bile ruj sürmeden gidemiyoruz. Yüzümüzde mutlaka bir renk olmalı yahu! Bugünki yazımızda bu sihirli renkleri yüzümüzü daha ince göstermek için kullanacağız. Belki bu aralar biraz kilo aldık ya da sadece yüz kemiklerimiz daha belirgin görünsün istiyoruz. Tüm nedenler için işe yarar bir yüz inceltme makyaj ipucumuz var!

Size yedi adımda hazırladığımız bir makyaj hilesinden bahsedeceğiz. Böylece yüzünüzü olduğundan daha ince gösterebilirsiniz.

1. Kontür ile Başlıyoruz

İşe ilk olarak kontür hilesiyle başlayabilirsiniz. Yüzünüze uygulayacağınız kontür işlemi yüzünüzdeki belirli hatları ön plana çıkarırken, diğer bölgeleri saklamanıza ve daha ince bir görünüm vermenize yardımcı olacak.

2. Kaşları Doldurmayı Unutmayın!

İkinci adımımızda kaşlarımızı doldurmamız gerekiyor. Kaş çerçevesi makyaj için önemlidir. Kaşlarınızdaki boşlukları doldurursanız, yüzünüz daha net bir hal alacaktır. Kontür uygulamasından sonra, hemen kaşlarınızı doldurun ve kaş fırçası yardımıyla kaşlarınızı tarayın.

3. Gözlere Sihirli Dokunuş

Üçüncü adımda ki küçük hilemiz göz bölgesine uygulanacak. Dış göz çevrenize konsantre farlar kullanarak, göz çevrenizi netleştirebilir, diğer bölgeleri arka plana atabilirsiniz. Bunun için sadece gözlerinizin dış çevrense far uygulaması yapın. İkinci bir renk kullanmanızda hiçbir sakınca yoktur. Bu işlem gözlerinizi büyük göstereceği gibi, diğer hatları daha ince ve küçük gösterecektir.

4. Alın Bölgesi Önemli!

Dördüncü adıma geçiyoruz. Alın kemiğinizi yani kaş kemiğinizi kesinlikle ihmal etmeyin. Büyüleyici bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu bölgeye biraz vurgu uygulayarak, daha ince bir görüntü sağlamak çok kolaydır. Beyaz ya da krem tonda bir göz farıyla kaş kemiğinize vurgu katın.

5. Elmacık Kemiklerine Yoğunlaşın

Beşinci adımda elmacık kemiklerinize çalışabilirsiniz. Elmacık kemiklerinizi highlight uygulaması ile daha fazla ortaya çıkarabilirsiniz. Bu yüzünüzü daha ince göstermenize yardımcı olacaktır. Diğer yandan, geride kalan hatlarınız daha slim yani ince ve zayıf kalacaktır. Özellikle elmacık kemiklerinizin üst kısımlarına çalışmanızı tavsiye ederiz.

6. Peki ya Dudaklar ?

Altıncı adımda dudaklarınız için, nötr yada ten rengi bir ruj seçimi yaparak işe başlayabilirsiniz. Eğer yüzünüzü daha ince göstermek istiyorsanız, gözlerinize daha fazla ağırlık vermek durumundasınız. Bu yüzden dudaklarınızı saklamanız, çok fazla belirginleştirmemeniz ve sadece parıltı vermeniz gerekir.

7. Çene Bölgesi

Yedinci ve son adımda size çene bölgesinden bahsedeceğiz. Bronzerlarla birlikte çenenizde küçük bir tarama yapabilirsiniz. Çok fazla bronzluk vermeyecek şekilde, makyaj tonunuza uygun bir renkte kullanmanız gerekiyor. Aynı işlemi çeneden sonra hafif yüzünüzde de kullanabilirsiniz, elmacık kemiklerin altına da hafif dokunuşlar bırakırsanız daha ince bir görünüm sağlayacaksınız. İşte yedi adımda yüzü ince gösteren makyaj ipuçları. Bu adımları sırasıyla takip ederek, yüzünüzü daha ince gösterebilirsiniz. Sonuçları paylaşırsanız çok mutlu oluruz!

Konuyla ilgili olarak Yoğurt Maskesi (Yoğun Cilt Bakımı ve Parıltı için) adlı makalemizi de okuyabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *