1 Ayda Nasıl 10 Kilo Aldım ? – Kilo Almanın Yolları
6 Haz, 2020 10:48 tarihinde eklendi

1 Ayda Nasıl 10 Kilo Aldım ? – Kilo Almanın Yolları

1 Ayda Nasıl 10 Kilo Aldım ? – Kilo Almanın Yolları

1 Ayda Nasıl 10 Kilo Aldım ?

1 ayda nasıl 10 kilo aldım ? Kilo almanın yolları nelerdir ? Aynen aşırı kilolu almak gibi, belli bir kilonun altında olmakta fiziki görünüşümüzü etkiliyor. Her şeyden önce, kişinin kendi özgüvenini zedeleyecek duruma gelebiliyor. İnsanların sürekli zayıflık üzerine sizi iğnelemesi pek hoş olmuyor tabi. Ben de yıllarca bu sorunu yaşamış biri olarak size kesin çözüm kilo almaya tavsiyeleri vereceğim. Hatta benim gibi abartırsanız birkaç ay sonra “Bu göbeği nasıl verebilirim” diye başka bir konu okuyor olabilirsiniz J Kilo almak aslında zor değil ve birkaç farklı yöntemle kolaylıkla kilo alabilirsiniz. Takıntı durumuna kesinlikle getirmeyin, sadece birkaç haftada hızlı bir şekilde kilo alabilirsiniz.

1 Ayda Nasıl 10 Kilo Aldım ?
1 Ayda Nasıl 10 Kilo Aldım ?

Uyarı: Kilo alma yöntemleri ile ilgili yer alan bilgiler tamamen kişisel deneyimdir, siz de farklı sonuçlara ve problemlere yol açabilir. Bu yöntemleri uygulamadan önce bir diyetisyene başvurmanız daha sağlıklı olacaktır.

1. Kan ve Hormon Testi

İşe ilk olarak kan tahlili ve hormon testi yaptırarak başlamalısınız. Ne yersem yiyeyim kilo alamıyorum diyenlerdenseniz belki de tiroit gibi hormon salgılarınızda bir problem olabilir. Metabolizmayı normalin çok üstünde çalıştıran hormon bozuklukları kilo almanızı engelliyor olabilir.

Kan tahlili yaptırarak vitamin eksikliklerini, demir durumunuzu öğrenin. Kilo kaybının ve kilo alamamanın nedeni vitamin ve mineral eksikliğinde yatıyor olabilir. Aylarca boşa kürek çekmekten kurtulmuş olursunuz bu testleri yaptırarak.

2. Beslenme Programı

Forumlara ve vücut geliştirme ile ilgili sitelere biraz bakınırsanız örnek beslenme programları bulabilirsiniz. Kendinize sağlam bir beslenme programı hazırlayın. En önemli öğünün kahvaltı olduğunu unutmayın.

Ben biraz ağır bir beslenme programı çıkarmıştım. Her sofradan midem bulanarak kalkıyordum. Ama birkaç gün içinde midemin büyüdüğünü ve daha önce hiç acıkmadığım şiddette acıkmaya başladığımı belirteyim.

3. Beslenme Desteği: Karbonhidrat Tozu

Karbonhidrat tozu denince insanlar nedense bir an şüpheli yaklaşıyor. Aslına bakarsanız kaliteli markaların karbonhidrat tozları sıkıştırılmış besinden fazlası değil. İlaç veya asteroit değil bu tozlar, bildiğiniz besinlerin sıkıştırılarak elde edildiği besin takviyeleri.

Güvenilir ve kaliteli bir markanın karbonhidrat tozunu alınız. Ben çok faydasını gördüm. Normal hızda kilo aldırıyor, önerilen miktarı aşmamak lazım yoksa bir anda göbek ve kalçalarda yağlanma artar. Ben reklam yapıyormuş gibi anlaşılmamak için bir marka vermiyorum ama iletişim bölümünden ulaşırsanız kullandığım ürünü tabi ki açıklarım.

4. Spor Spor Spor

Dilerseniz sadece spor yaparak bile kilo alabilirsiniz. Çünkü düzenli ve kararında spor yapmak metabolizma hızınızı artırır, iştahınızı açar ve normalden çok yeme isteği duymanızı sağlar. Bu iştahı doğru kullanıp bol yerseniz spor sayesinde hem aşırı yağlanmadan kurtulur hem de açılan iştahınızla bol besin tüketebilirsiniz.

Karbonhidrat tozu kullanacak olan ziyaretçilerimize özellikle tavsiyem kesinlikle fitness ve egzersizlerini aksatmasınlar. Aksi takdirde 1 aylık kilo alma diyeti sonrasında çirkin bir göbek oluşuyor.

5. Düzenli Takip

Bu işe kendini adamak çok önemli. Her sabah aç karna ve üzerinize bir şey giymeden tartılıp not alın. Ben her gün yaklaşık 100-150 gr. kadar arttığını gözlemledim kilomun ve bu hızlı kilo alma denilecek bir oran. Kilo alma miktarınızı düzenli takip edip, diyet listenizi ona göre tekrar düzenlemesiniz. Çok hızlı kilo almak zararlıdır!

6. Platoya Dikkat

Bazen kilonuz plato denilen bir duraklama dönemine girer. Her gün 50 gr. kilo alırken bir anda aynı şeyleri tüketmenize rağmen kilo alımınız durur. Eğer hala istediğiniz kiloya ulaşmadıysanız plato dönemini aşmak için normalden fazla yemeye devam edin. Birkaç gün içinde tekrar almaya başlayacaksınız.

7. Uzman Destek

Kilo almak gibi önemli bir konuda diyetisyen desteği çok önemlidir. Bir çoğumuz böyle bir imkan bulamıyoruz ancak en azından sürekli forumlara veya Ahabuldum‘a soru sorarak kilo alma süreci, diyet ve egzersizler ile ilgili bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Konuyla ilgili olarak sağlıklı yaşam önerilerini okumak için Sağlık kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *